Кого не можна брати у хрещені батьки: народні прикмети

Прикмети наших пращурів

Таїнство хрещення дитини проводиться один раз і хрещені батьки залишаються одні на все життя

Раніше найближчі прямі родичі (тітки, дядьки, бабусі і дідусі) запрошувалися як хрещені батьки лише в крайньому випадку.

Вважалося, що родичі й так будуть проявляти турботу про дитину і всіляко надавати духовну допомогу. Проте церква таких заборон не ставить.

Хто не може бути хрещеними батьками

Не можна брати в хрещені матері дівчину віком до 14 років, у хресні батьки — юнака до 15 років. Лише по досягненні цього віку можна займатися духовним вихованням.

Ченця і черницю ні в якому разі не можна брати в хрещені.

Не можна брати в хрещені людей з психічними захворюваннями. Забороняється кликати в хрещені чоловіка і жінку, які перебувають у шлюбі. Кумам церква забороняє одружуватися. Хрещеними не можуть бути батьки дитини.

У народі вважається, що не можна брати в хрещені матері для дівчинки незаміжню жінку, а в хрещені для хлопчика — неодруженого чоловіка. Віднесе щастя, все забере собі!

Ще одне марновірство — про вагітних жінок, яких не можна брати в хрещені матері. Церква не забороняє цього! Єдиний момент, який може викликати хвилювання: чи буде зручно хрещеній матері вистояти все хрещення, чи вистачить у неї сил.

Забороняється бути хрещеним або хрещеною нехрещеним людям або невіруючим.

Радіо Трек: НОВИНИ