Кліщі червонотільці: Чим вони небезпечні та як мешканцям Рівненщини вберегтися від них

І де такі кліщі вже давно прислужилися

Осінь – гарна пора для збору врожаю, прогулянок у лісі та зустрічі з личинками кліщів червонотільців, які викликають захворювання тромбікульоз.

Вони підстерігають людей і тварин на землі та у місцинах з густою рослинністю.

Визначити, що личинка такого кліща прикріпилася до тіла, можна лише по фіолетово-червоній плямці, яка згодом перетворюється на пухирець. З часом він зменшується, але місце ураження свербітиме ще два тижні, особливо уночі.

Найчастіше ці ураження локалізуються в місцях з ніжною шкірою, на руках, ногах,  особливо в тих ділянках, до яких щільно прилягає одяг. У людей до цього часто виникають й алергічні реакції, – повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Щоб запобігти ураженню, одягайтеся відповідно до виїзду в ліс чи на природу та не забувайте про засоби для відлякування комах, які врятують не лише від комарів, а й від знайомства з личинками кліщів червонотільців. Крім того, після повернення додому потрібно прийняти гарячий душ та випрати одяг.

Ще в природному середовищі у нас є «помічники», які вистежують і залюбки поїдають червонотільців, захищаючи нас. Це різні види мурах, жуків, багатоніжок, павуків та птахів.  

Цікаво, що в народній індійській медицині ці кліщі давно використовують для запобігання паралічів, а також як афродизіак. Оскільки гемолімфа цих кліщів має фунгіцидну дію. Сучасна ж медицина приглядається до тромбікулід як до потенційних джерел імуномодуляторів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook