Кліматичні зміни можуть «знищити» улюблений продукт українців
Про що йдеться
У світі спостерігаються потужні кліматичні зміни, які можуть мати серйозні наслідки для фермерів, які вирощують каву.
Дослідники Університету Флориди повідомили, що суттєві проблеми тлі кліматичних змін загрожують виробництву кави сорту Арабіка (Coffea Arabica).
До 2050 року виробництво Арабіки може скоротиться приблизно на 80% – через зміну клімату, – зауважив науковий співробітник Університету Флориди Феліпе Феррао.
Нині світове споживання кави перевищує 2,2 мільярда чашок щодня. Попри те, що в Україні п’ють набагато менше кави, ніж в країнах ЄС, цей напій є доволі популярний і в нас. Згідно з дослідженнями 2020 року, кожен українець віком від 18 років випиває до 15 чашок кави на тиждень.
Виходячи з кризи, що насувається, вчені вирішили адаптувати практику вирощування кави до нових умов і зосередитися на більш стійких видах.
Попри те, що кава сорту Робуста (Coffea canephora) традиційно вважається «нижчою» за Арабіку, вона успішно росте на висотах, які раніше вважалися придатними лише для Арабіки. Це «кидає виклик» фермерам, адже Робуста нині стає «сильним претендентом» на доповнення до виробництва Арабіки.
Вчені наголошують, що Робуста має ряд переваг, які роблять її привабливою як для виробників, так і для споживачів:
- вища врожайність;
- менша кількість необхідних для вирощування ресурсів (зокрема добрив і води);
- вища економічна цінність для виробників;
- вища екологічність й «чистота» продукту.
Джерело: РБК-Україна
Радіо Трек: НОВИНИ