Кілометрова черга біля митниці: Скільки авто ввезли рівняни за «нульовим» розмитненням (ФОТО/ВІДЕО)

Закон діє з 5 квітня, але його вже думають скасувати

За менш як 3 тижні дії закону про так зване «нульове» розмитнення автомобілів, у зоні діяльності рівненської митниці розмитнили 1 130 авто. Такі дані на 14:00 годину п’ятниці, 22 квітня, повідомив Радіо ТРЕК Ігор Козлинець – в.о. заступника начальника митниці.

Це митні пости Сарни, Рівне і Дубно.

Ще понад 200 авто тільки в п’ятницю були на шляху до митниці.

— Ну, звичайно, це сплеск, - відзначив Ігор Козлинець.

Між тим, вже цього тижня біля рівненської митниці вишикувалася майже 2-кілометрова черга з машин, ввезених з-за кордону.

Автомобілів могло би бути й більше, припускають митники, однак проблемним для громадян є питання доставки транспорту, оскільки виїзд за кордон – обмежено.

Між тим, у сервісних центрах МВС Рівненщини за час дії закону зареєстрували 930 автомобілів. І це майже вдвічі більше, ніж за відповідний період торік.

Серед цієї кількості 898 – легкові автомобілі, 4 – автобуси, 6 – причепи, 5 – мотоцикли та 17 – вантажні автомобілі, повідомила Радіо ТРЕК речниця регіонального сервісного центру МВС Ярослава Княжинська.

Ввозять авто і юридичні особи – фірми та компанії. Проте порівнювати цю кількість некоректно, оскільки на цю категорію «нульове» розмитнення не поширюється.

Що треба знати про «нульове» розмитнення

Закон №7109 набув чинності 5 квітня. Цей закон на період дії воєнного стану звільняє від ПДВ, мита та акцизного податку ввезені фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту.

Вказане звільнення від оподаткування не стосується товарів із росії.

ВАЖЛИВО

Тим, хто ще планує скористатися нульовим розмитненням, нагадують про необхідність зняти авто з реєстрації у тій країні, де купують транспорт.

Також важливо, щоб легкові авто мали екологічний стандарт не менше Євро-2, а вантажівки та автобуси – не менше Євро-5.

Документи, які треба для реєстрації авто

  • Паспорт
  • ІПН
  • документ на транспортний засіб
  • документ про правомірність придбання ТЗ
  • митні документи
  • сертифікат відповідності
  • транспортний засіб для експертного огляду

Громадянам також нагадують, що при першій реєстрації авто на території України, обов’язково необхідно сплатити збір до Пенсійного фонду.

Сума залежить від вартості автомобіля без врахування податку на додану вартість.

Якщо вартість

  • не перевищує або дорівнює 409 365 грн – сплачується 3%;
  • більше ніж 409 365 грн, але не перевищує або дорівнює 719 490 грн – сплачується 4%;
  • більше ніж 719 490 грн – сплачується 5%.

З графіком роботи сервісних центрів МВС Рівненщини, а також із переліком послуг, які надають у період воєнного стану, можна ознайомитися на порталі http://www.hscmvs.com/

У сервісному центрі МВС у Рівному на чоловіків чекає представник військкомату. 

Додамо, що законодавці вже думають про скасування «нульового» розмитнення. Мовляв, думали, що закон допоможе ввозити машини для ЗСУ та медиків, а люди почали привозити машини для перепродажу.

Через це на кордонах утворилися черги, що заважають гуманітарним вантажам.

Тому з понеділка, 25 квітня, розмитнити автівку із країн ЄС для власних потреб за нульового мита можна лише на 6 пунктах пропуску:

  • на польському кордоні: «Угринів», «Грушів», «Смільниця», «Устилуг»;
  • на словацькому кордоні: «М. Березний»;
  • на угорському кордоні: «Давінкове», «Косіно».

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook