Один із імовірних сценаріїв порятунку Маріуполя озвучив лідер «Азову»
Але Генштабу видніше (с)
Говорити про де блокаду тимчасово окупованого російськими військами Маріуполя (Донецька область) можна буде після перемоги у битві за Донбас. Таку думку в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 26 квітня, висловив лідер «Нацкорпусу» і перший командир «Азову» Андрій Білецький.
- Тоді, коли українські війська зітруть об свою оборону російські наступальні спроможності цього угруповання – так, як це відбулося на північному напрямку – від Сум до Києва.
Тоді з'явиться серйозна можливість проведення деблокади Маріуполя, – вважає він.
З іншого боку, за словами Білецького, битва за Донбас не починається через те, що «росіяни не можуть її розпочати до того часу, поки не візьмуть Маріуполь» або «відтягують, як мінімум».
- Можливо, вони й приймуть рішення починати без цього, якщо зрозуміють, що Маріуполь – це ще тижні й місяці.
Тому тут ситуація: що первинне – курка чи яйце, – наголосив лідер «Нацкорпусу».
– Маріуполь може бути звільнений, якщо буде виграна битва за Донбас.
Саме Маріуполь відтягує для України битву за Донбас”.
Президент України Володимир Зеленський, говорячи про розблокування Маріуполя у військовий спосіб, заявляв 21 квітня, що «тут потрібна допомога наших партнерів» – «потрібна відповідна зброя».
- Це може бути й стара радянська зброя, головне, щоб насичення зброєю на фронті дозволяло виконувати кілька задач одночасно.
Тобто на де блокаду потрібні мінімум дві механізовані бригади Збройних сил.
Вони повинні мати озброєння хоча б на рівні БТР, БМП, 1-2 танки, артилерію.
І неважливо, яке воно буде, західне чи наше. Зрозуміло, що у нас величезне просідання в техніці й артилерії, тому логічно, що ми очікуємо західного постачання, – наголосив Білецький.
Лідер «Нацкорпусу» впевнений, що дві бригади ЗСУ зможуть прорватися до Маріуполя, попри оточення міста російськими військовими.
- Інша річ, що Генеральному штабу об'єктивно видніше у цій ситуації – чи є в нього резерви для того, щоб виділити дві такі бригади й одночасно бути впевненим у тому, що вони зможуть відбити оці кліщі наступів з півдня і півночі…
Якщо Генштаб розуміє, що в нього сил недостатньо, то він не виділятиме ці бригади на де блокаду. Це – реальність", – наголосив Білецький.
Говорячи про приблизну чисельність двох бригад ЗСУ, він уточнив, що йдеться про 9 тис. військових.
- Ключове тут знову ж таки техніка, а не люди. Зараз піхотою не воюють, – резюмував Білецький.
Нагадаємо, бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню.
Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку і продуктів.
Евакуацію мирних жителів із міста фактично заблокували окупанти.
21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни «давно захопили».
У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних жителів.
Зокрема, приблизно 1 тис. цивільних осіб і 500 поранених військових перебувають, за інформацією українського уряду, у бомбосховищах заводу «Азовсталь», який штурмують окупанти.
Радіо Трек: НОВИНИ