Створити простір «Креативної книги» в м. Рівне: ідея викликала резонанс по всій Україні (6 ФОТО)

Та навіть у Франції

Це почалося несподівано. Стало відомо, що в Рівному планують відкрити цікавий простір на Поштовій у приміщенні «Обнови».

Галина Кульчинська не забарилася з пропозицією, яка раптом викликала серйозний резонанс. От текст, який багатьом відгукнувся і не залишив байдужим:

Галина Кульчинська

- Якби раптом рівнянка Олена Медвєдєва вишила б книгу знаменитого французького автора Антуана де Сент – Екзюпері «Маленький принц», це точно б стало знаковою культурною подією для Франції.

 

Такому фоліанту відразу знайшли б достойне місце, до якого б стояли черги людей.

 

Спитаєте чому?

 

Та тому що європейці цінують і люблять унікальні речі створені руками, особливо коли мова йде про їх національну спадщину.

 

І поки такого вишитого дива ще немає у Франції, Україна і Рівне вже захоплюється великими вишитими книгами нашої майстрині Олени Медвєдєвої (див. фото).

Її знамениті фоліанти «Кобзар» Тараса Шевченка, «Лісова пісня» Лесі Українки, поезії Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку» , твори Івана Франко, чотири книги «Євангеліє» вишитих українською мовою, викликають подив і захоплення у всіх хто їх бачив наживо.

 

З ними фотографуються, про них, як про рукотворне диво, розповідають друзям і знайомим.

Впевнена, що сьогодні саме Рівне є столицею вишитої української книги, адже таких фоліантів немає більше не тільки в Україні, а й у всьому світі .

 

До чого це я ?

Зараз у Рівного є унікальна нагода продемонструвати це світу, Україні і самим собі.

 

В самому центрі нашого міста на вул. Поштовій 2 (приміщення «Обнови») завершується реконструкція приміщення площею 1121, 70 квадратних метри (два поверхи) під адмінбудівлю.

 

Це спільний проект Рівного і Німеччини. Кажуть там буде велика конференцзала, коворкінг, бізнес місця...

! Моя пропозиція !

 

Якими б не були попередньо затверджені умови цього проекту, виділити в реконструйованому приміщенні достойне місце для простору «Креативної книги», де були б представлені всі шедеврально - унікальні фоліанти рівнянки Олени Медвєдєвої.

 

Це те, що буде цікаво побачити всім, хто приїжджатиме до Рівного.

 

Це буде завжди цікаво самим рівнянам.

Тим паче, що сама майстриня активно проводить майстер - класи по вишиванню текстів за своєю авторською методикою.

 

І, зрештою, коворкінг, комерційні і бізнес проекти – це все дуже цікаво.

 

Але ми живемо в надскладний час, коли визначальною стає сама наша ідентичність, за яку, зрештою, і йде ця страшна війна.

Тим паче, важливо було б створити такий простір поряд з майданом Незалежності, де ми щодня бачимо портрети наших Героїв , які завжди нагадують нам:

 

Хто ми є і для чого...

Олена Медвєдєва людина відома, тож під ФБ-дописом Галини Кульчинської, одразу почали з'являтися коментарі достатньо знакових постатей::

Галина Карпінчук  
Музей книги і друкарства України (Київ)

 

- Мені пощастило познайомитися з пані Оленою на початку створення перших книг - звідтоді постійно і уважно спостерігаю за здійсненням все нових і нових ідей. Пам'ятаю скільки чудових емоцій подарувала виставка арткниг пані Олени в Музеї книги і друкарства України. Надзвичайно трепетне відчуття - споглядати, як відомі усім нам тексти  Тараса Шевченка, Івана Франка, Лариси Косач чи Ліни Костенко проявляються у такій вишуканій, естетичній формі. Захоплює надзвичайна відданість пані Олени своїй справі - можна тільки уявити скільки зусиль докладено до появи кожної книжки! Пишаюся, що Авторка розкриває силу українського мистецтва, творить на історичній Волині, землі надзвичайної краси, сонця, любові. Музей стане чудовим приводом бувати в Рівному частіше!

 

***

 

Анатолій Хеленюк,
Музей книги і друкарства м. Острога

 

- Олена Анатоліївна добре знана і в старовинному Острозі. Колекція вишитих нею книг довгий час прикрашала експозицію Музею книги та друкарства. У книзі відгуків відвідувачі залишили багато позитивних вражень. Ще й досі гості музею запитують про цю колекцію. Пишаємося нашою плідною співпрацею і дружбою, яку дуже цінуємо.

 

***

 

Людмила Завада,
Волинський краєзнавчий музей

 

- Я – за!!! Дяка Богу, маю досвід тривалих виставкових проектів з «Креативною книгою» у Волинському краєзнавчому музеї -  нас із задоволенням відвідували люди різних вікових категорій, різних смаків і вподобань...  Екскурсії проходили на «ура», а кожна зустріч із авторкою - чи то бесіда, чи майстер-клас - перетворювалась на свято. Особливо імпонують високі вимоги п. Олени до своєї роботи: наприклад, створенню «Лісової пісні»  передувало детальне ознайомлення з усіма настановами самої Лесі Українки щодо видання цього твору, вибір ілюстрацій (ними стали роботи Софії Караффи-Корбут із наших колекцій), Лесиного портрету (гравюра В. Чебаника), не кажучи вже про шрифт, додатки і т.ін.

Вважаю, що музей «Креативної книги» стане улюбленим культурним, мистецьким, просвітницьким і навіть терапевтичним простором, і не лише для рівнян!


***

 

Оксана Семчишина,
Літературний музей Уласа Самчука, м. Рівне

 

- Згідна на всі 100 %. Кілька років тому, коли книги були на виставці в Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному, вони користувалися великою популярністю серед жителів міста і туристів з різних куточків України та світу! Люди були в захваті від побаченого.

 

Пані Олена Медведєва  мала масу креативних ідей щодо екскурсій, майстер-класів, творчих, мистецьких і літературних заходів. Але, нажаль, досі не має відповідного приміщення і підтримки щоб їх втілити. Ми з Наталею Бояр  із задоволенням співпрацювали з пані Оленою!

 

***

 

Світлана Гривюк,
Музей бурштину, м. Рівне

 

- Колекція рукотворних книг пані Олени була представлена у 2017році в Музей бурштину, як тимчасова виставка.

Цим вишиваним мистецтвом тоді захоплювались українські туристи та іноземці!

Це був  казково - книжковий бум!

Адже серед фоліантів є ще десятки казок, де кожна книга ручної роботи!

 Це дуже круто мати в місті такий музей


***

 

Віктор Мазаний, письменник, заслужений журналіст України

 

- Олена Медведєва за допомогою ниткографії вишитого слова створила повні (!) тексти Євангелія від Івана, Євангелія від Марка, Євангелія від Луки, Євангелія від Матфея, «Лісової  пісні» Лесі Українки, книги поезій  Івана Франка «Народна пісня», Ліни Костенко «Я мальву поцілую у щоку» (всі фантастичним форматом 60 см х 42 см.). Також вишила: «Кобзар» Тараса Шевченка 1840 року видання (формат 36, 5 см х 26 см), який став діамантом світової Шевченкіани, «Оду молодості» Адама Міцкевича, «Марію» і «Волинь» Уласа Самчука.

Хтось хоче дочекатися, щоб вони перейшли у художні салони Києва або Чернівців, Луцька або Львова, Парижа чи Лос-Анджелеса?

Ні! Вони мають бути тільки у Рівному, у артгалереї вишитої мудрості.

Тому, Галино Григорівно, підтримую Вашу дивовижну пропозицію.

Місце широкого показу доробку Олени Медведєвої – тільки Рівне.

Рівне – батьківщина вишитої книги

Загалом понад 100 коментарів людей, які вболівають за культуру та підтримують ідею, можна знайти -- за посиланням.

Там є навіть допис -- французькою:

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook