Хороша комунікація – низька смертність: дещо про маршрут пацієнта з COVID-19
На Рівненщині
Щоранку в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА проводяться селекторні наради з усіма керівниками лікувальних закладів первинного та вторинного рівнів, де у першу чергу затверджують маршрути пацієнта з COVID-19.
Про це розповіла заступниця начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олена Гандзюк:
Завдяки ефективній комунікації управління із керівниками закладів кисневозалежні пацієнти потрапляють у ті лікарні, де є кисень.
А важкохворих пацієнтів доправляють туди, де є вільні апарати ШВЛ.
За її словами, така комунікація допомагає тримати рівень летальності на Рівненщині на низькому рівні – 1,3% проти 1,9% в середньому по Україні.
Олена Гандзюк нагадала, що зараз хворих з COVID-19 приймають 9 медзакладів області —
Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська, Костопільська, Здолбунівська, Гощанська та Дубровицька ЦРЛ, а також Дубенський пологовий будинок.
Водночас у зв’язку зі збільшенням виявлених хворих до прийому хворих на коронавірусну хворобу готують додаткові лікарні. Передусім, це
Острозька та Рівненська ЦРЛ, а також Рівненська міська лікарня №2.
Проти серпня, кількість госпіталізованих у вересні зросла на 47%. Наразі у стаціонарах області перебуває півтисячі пацієнтів з COVID-19, а місяць тому – 263.
На сьогодні в області є 52 лікувальні заклади, які фінансують за так званими «ковідними» пакетами надання медпослуг. Від початку пандемії Національної служби здоров’я України їх профінансувало на 370 мільйонів гривень.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ