Гуманітарний коридор між Україною та росією: Деталі
Для чого він потрібен
Під час триденних перемовин між Україною та росією за участі Туреччини вдалося домовитися про створення гуманітарного коридору для обміну пораненими та полоненими.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Нині сторони працюють над створенням гуманітарного коридору, в межах якого можна буде більш ефективно здійснювати обміни полоненими та утримуваними особами, – зауважив Дмитро Лубінець та додав, що йдеться про повернення додому важкопоранених, людей літнього віку, дітей, військових та цивільних громадян України.
За словами уповноваженого з прав людини, з 24 лютого близько 20 000 сімей офіційно повідомляли про зниклих родичів.
Гуманітарний коридор на першому етапі мав би елементарно дати інформацію, де ці люди, яких шукають рідні, перебувають, в якому вони стані. Часто родичі нічого більше не знають, окрім того, що їх забрали російські військові.
Тому перше – це отримання цієї інформації. Друге – повернення. Ми намагалися вийти на те, щоб їх почали відпускати. Знову ж таки, згідно з Женевською конвенцією, не можна просто утримувати цивільних осіб, – сказав Дмитро Лубінець.
Уповноважений з прав людини додав, що немає пріоритету для жодної категорії громадян, Україна намагатиметься повернути всіх.
Щоб не було жодних звинувачень у маніпуляціях, хто потрапив у цей список, хто не потрапив, вирішили діяти з урахуванням вікового цензу.
Взяли спочатку громадян України, хто старше 70 років, та важкохворі від 65 років. Вийшло під 2 000. РФ погодилася почати роботу із цим списком. Якщо цей трек буде успішним, то віковий ценз будемо поступово знижувати, – наголосив він.
Джерело: Укрінформ
Радіо Трек: НОВИНИ