Фатальна помилка водія – вірити «доброму» слідчому: що варто знати на випадок ДТП (ВІДЕО)
Поради адвоката
Адвокат Роман Сімут дав розповів, як поводитися у випадку ДТП.
— Останні мої справи, де за протокольні помилки водіїв ледь безпідставно не посадили, і надихнули написати цей текст. Наголошу, що це не поради – це ВИМОГИ до власної безпеки, - пише Сімутін.
От хоч щоб вам не говорили і як би вас не гризло сумління. Скористайтеся ст. 63 Конституції – правом не давати свідчення проти себе.
І не просто адвокатом, а обізнаним із цією категорією справ. У чому можливий підступ? Більшість водіїв сумніваються в обставинах ДТП та роблять припущення щодо: швидкості, відстані, появи пішохода, напрямку його руху і т. п.
Але слідчий записує це як доконані факти та виправляє, лише якщо ви звернете на таке увагу.
А це має надважливе значення.
Тож якщо ви упустите цей момент і не виправите твердження в протоколі допиту, хоча б на припущення – ви за крок до підозри.
Хоч би як вас не умовляли, щоб не говорили або й кричали чи погрожували, запам’ятайте: вас НІХТО не може змусити, навіть суд.
Якщо забороняють фотографувати – беріть аркуш і замальовуйте. Тільки з усіма розмірами, гальмівним шляхом, положенням тіла, уламків і т. п.
Заборонити нотатки вам не можуть і слідчий зобов’язаний надати цю можливість.
Якщо у вас буде схема, навіть коряво замальована вашою рукою – захищатися в рази ефективніше.
Зі схемою ви взагалі будете на крок попереду.
Якщо забороняють – беріть аркуш і переписуйте. Тобто, якщо ви НЕ дотрималися першого правила і вас допитали, то принаймні буде розуміння, що ви сказали, які помилки здійснили й надалі буде легше будувати захист чи виправляти помилки.
Це неоціненні поради, незнання яких коштувало водіям волі, - пише правозахисник.
Редакція сайту може не поділяти погляди експерта.
Радіо Трек: НОВИНИ