Фармацевт VS Аптекар. Хто дурить в аптеках і чому

Коли йдеться про бізнес, то це не про здоров'я

Між фармацевтами та аптекарями є принципова різниця. У цьому переконаний отоларинголог Григорій Леонов.

У своєму блозі він підняв питання щодо прихильників народної медицини, порушивши титанічну тему аптечного бізнесу.

Безглуздим лор вважає питати поради в аптеках, а працівників аптек (не всіх!) називає продавцями-консультантами, які в медицині розбираються трохи краще ніж ніяк. 

– Часи, коли засоби готували в аптеці, залишилися в історії. Сучасна аптека – це вкрай специфічний магазин зі своїм персоналом, продавцями-консультантами, менеджерами, товарознавцями тощо.

 

Співвідношення цих представників в одному аптечному «організмі» якраз і вирізняє фармацевта від аптекаря.

 

Фармацевт – людина з вищою освітою (або середньою спеціальною), яка усвідомила таємниці законів алхімії щодо комбінації зілля, отрути й інших речовин для підтримки людського організму у робочому стані. Це не просто помічники, але й рятівники лікаря.

 

Аптекар – це продавець-консультант, який користується двома константами – продати та помудрувати. Між цими крайнощами вони й балансують, – пише Леонов.

Лікар зазначає, що аптекарі, а особливо мережевих закладів, мають плани продажів. При цьому мають й пріоритетні позиції, продати які треба у першу чергу. І вся відповідальність лягає на плечі людини в аптечному віконечку.

Саме тут починається боротьба совісті з бажанням їсти.

– Вирізнити фармацевта допоможе прохання продати антибіотики. Без рецепта – вони цього не зроблять. Аптекарі дістануть три на вибір, запропонують схему приймання, а з собою дадуть пробіотики та вітамінки.

 

Ще один спосіб перевірити фармацевта - попросити у нього що-небудь від болю у вусі. Вам дадуть пачку Нурофена й відправлять до лікаря. Натомість аптекарі – запропонують декілька варіантів недешевих крапель. І вітамінки.

 

Фармацевт не буде змінювати призначення лікаря, навіть якщо має під рукою дешевший аналог зі схожим складом.

 

Аптекар – має сміливість взагалі змінювати препарати на власний розсуд, - каже лікар.

Тож при будь-яких негараздах зі здоров’ям у першу чергу треба проконсультуватися з сімейним лікарем

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook