Директора Музею в м. Рівне звільнили на вимогу Польщі? (ФОТО/ВІДЕО)

«Пацифікація Булиги» (АК)

Як відомо у Рівному незаконно звільнили директора обласного краєзнавчого музею Олександра Булигу.

Те, що це було зроблено незаконно не заперечує ніхто.

Ми таким чином входимо в черговий скандал, який може стати довгограючим, бо на захист Булиги вже став навіть депутат ВРУ і, вірогідно, стане ще й партія того джепутата – «Народний Рух».

Натисніть плей для перегляду: відео геть коротке

Сама логіка ситуації підштовхує Булигу судитися, бо його заганяють у глухий кут, позбавляюючи засобів для існування. Ще й роблять те все в незаконний спосіб.

Деталі незаконності ми зараз розбирати не будемо, це другорядне. Також не будемо розглядати ті кілька версій причин звільнення Булиги, що їх усі мусолять. 

Головна з них – будівництво за Музеєм – нам здається надуманою.

На нашу думку, причина зовсім в іншому.

«ПОЛЬСЬКИЙ СЛІД».

Цю версію нам підказав Олег Романчук, який нині виконує обов’язки директора музею.

Очевидно, що він людина абсолютно підневільна і просто ретранслює те, що йому наказують згори. В інтерв’ю для «Радіо Трек» Романчук каже:

«… треба, щоб заклад очолив хтось молодший, і почав робити європейський музей: з експозиціями без ухилів у політику, як завжди було досі.»

Скажіть…

Яку ви пам’ятаєте «політику»  в експозиціях Музею?...

Які такі «ухили в політику»?...

 

Де?... Коли?..

На нашій пам'яті була лише одна більш-менш резонансна подія в Музеї, яка мала певний політичний окрас.

Пригадайте самі...

Це був скандал, викликаний заявою польського віце-консула про те, що...

Львів то є польське місто,

 

І не тільки Львів

На наше переконання, саме через цю подію і через те, що польському віце-консулу хтось в Україні вперше наважився тоді сказати Правду і…

Звільняють сьогодні Олександра Булигу.

 

Мало того, йому навіть не дають можливості залишитися в Музеї на посаді – вченого секретаря.

 

Це виглядає вже просто як розправа Генерального консульства Польщі над українським краєзнавцем, який віддав понад 30 років Музею.

Розправа за те, що він дозволив тоді вільний обмін думками, під час якого хтось не побоявся – захистити інтереси та територіальну цілісність України.

Версія виглядає надуманою, якщо тільки ми не подивимося – кого саме планують призначити на посаду Директора Музею замість Булиги.

Це Татяна Миколаївна Самсонюк, яка до цього часу працювала в обласному архіві і, наче, заробляла там удвічі більше, ніж буде заробляти в музеї на посаді Директора.

 

Саме вона поки призначена – науковим секретарем. І саме за неї має незабаром слухняно проголосувати Рівненська обласна рада.

Справа в тому, що п. Самсонюк як історик та кандидат історичних наук спеціалізується саме на «польській темі», але робить це за підтримки того самого Генконсульства, вочевидь, не безкоштовно і в ключі, яке цілком відповідає інтересам Генконсульства.

Інтересам польської інформаційної та культурно-пропагандивної експансії у Західній Україні.

Так, у лютому 2017 року в Рівному широко висвітлювалася презентація книги Тетяни Самсонюк «Полонені вересня 1939-го».

Як писав про це сайт Радіо Трек ви можете прочитати тут, але сьогодні ми знайшли іншу публікацію про цю подію.

Сайт «Музейний Простір» писав тоді, що:

Книгу п. Самсонюк «… підготувала до друку редакція польського-українського видання «Волинський монітор»(«MonitorWołyński»), на сторінках якого із грудня 2014 р. Тетяна Самсонюк, к.і.н.,  головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Рівненської області, веде рубрику «Повернуті із забуття».

 

До книги увійшли тексти, раніше опубліковані в рамках цієї рубрики.

 

Науково-популярне видання «Полонені вересня 1939-го» вийшло друком завдяки фінансовій підтримці Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та фундації «Свобода і демократія».

Запур тоді зазначив:

«Це велика робота. Автор витягує із небуття людей, показує трагедію кожного. Висловлюю їй слова подяки і пошани».

Ми не заперечуємо, що невинно убієнних та невинно засуджених треба шанувати – незалежно від того – до якої нації вони належать.

Але нас зацікавив той ресурс – «Волинський монітор». Нібито «польсько-український»

 

Виявляється є такий двотижневик і сайт.

Ми вирішили зайти на цей сайт. Формально він дійсно має дві версії: польську та українську, але всі його матеріали виключно – на польську тематику.

Можна не сумніватися, що переважна більшість користувачів цього сайту заходить саме на польську версію, а українська існує виключно для – проформи.

У будь-якому випадку, зрозуміло, що перед нами

Рупор Генконсульства Польщі та інструмент полонізації Волині

І от людина, яка вже довший час і дуже плідно співпрацює з цим виданням, має стати директором Рівненського краєзнавчого Музею.

Вітаємо!

Українці, ми вас – вітаємо!

Від Редакції:

*АК – авторська колонка – матеріал, який відображає опінію, думки та позицію автора.

* Пацифікація – державна політика масових репресій щодо українського населення Галичини, проведена урядом Польщі на чолі з головою уряду Ю. Пілсудським та міністром внутрішніх справ Ф. Славой-Складовським восени 1930 року. (Більше тут)

P.S.

Зверніть увагу, що точно так, як Олександра Булигу – з порушенням процедури та Закону – звільнили ще одного директора краєзнавчого музею у Луцьку.  У місті, де знаходиться… Генеральне консульство Польщі в Україні.

«Соупаденіє?» (с)

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Микола Кульчинський Радіо Трек
Поширити в Facebook