Дорога до офісу має входити в робочий час: коли скінчиться радянщина на роботі?
В соцмережах обговорюють 8-годинний робочий день та годину перерви
Тему підняла фаундерка Baza Trainee Ukraine Ольга Іванова в Linkedin.
Думки айтівців з цього приводу наводить сайт dev.ua
Я якось на початку своєї карʼєри фронтендом приблизно так працював. Точніше офіційно 8 годин, але потім мені прилетіло, що я або їв багато часу, або раніше аж на цілих 5 хвилин виходив із роботи, бо так я встигав автобус після метро, щоб не йти пішки пів години додому або не чекати на наступний автобус. Досі згадую, як фільм жахів, — пише Андрій Деркач.
Дуже часто керівникам важко відпустити контроль за своїми працівниками, навіть якщо в цьому нема сенсу. Так вважає UI/UX Designer Каріна. Вона розповіла, що якось ще до дизайну працювала офіс-менеджером в компанії, яка розвивала інтернет-магазин одягу. І тоді робочий графік в неї був 10 годин (9–19). «І так, останні години ввечері ми просто сиділи без роботи. Керівництво знало, бо в нас були камери в офісі.
Технічний торговий представник компанії Dell Technologies Юрій Тарасінський розповів ситуацію, з якою стикнулась одна його знайома. На той момент дівчина працювала у Ванкувері 3D-аніматором. Як розповідає Юрій, формально її офіційний робочий день по-канадськи був саме таким, про який усі мріють: робота з 8:00 до 16:00, з яких гнучка перерва на обід — 30 хвилин максимум.
Але реально в неї була офіційно прийнята норма
— видавати «на гора» по 12 сек якісної 3D-анімації за день мінімум. І, щоб цю норму виконувати, усі в компанії насправді працювали по 12–14 годин на добу. І керівництву було пофіг, з офісу чи з дому ти працюєш, бо якщо ти НЕ виконуєш норму, то тебе звільняють, а норма заздалегідь така, що її фізично неможливо виконати ні за 5–6, ані за 8 годин робочого часу, яким би продуктивним генієм ти не був.
В обідню перерву можна попрацювати в тиші, коли всі пішли. Я так робила, коли працювала в офісі. І тоді виходить +1 година неоплачуваної роботи, що дуже сумно насправді, — згадує Яна Мосейко.
Я думаю, що якщо потрібно онлі офіс, то в середньому дорога до офісу має входити в робочий час, — вважає Євген Болтян
Я б хотів, щоб було по бажанню, попрацював 15 годин і завтра можеш не йти на роботу, попрацював 3 години більше не можу/не хочу завтра відпрацюю. Колись в мене таке було з погодинною оплатою і це було досить добре, працюю над цікавим таском, хочу його закінчити, чому мені обов’язково вставати з робочого місця о 18:00 і йти додому, я хочу попрацювати до 12 години ночі й щасливий, що закінчив таск піти додому.
Але, мабуть, з таким ринком, як зараз, такі умови важко знайти, - пише Валентин Горобець.
Радіо Трек: НОВИНИ