Долар «пішов на зліт»: Купувати чи вже пізно?
Подорожчав і євро
Курс валют демонструє зростання.
Минулого тижня в Україні на 3% зменшилася облікова ставка (ред. – це відсоток, під який Нацбанк позичає комерційним банкам гривневі кошти).
Керівник НБУ Андрій Пишний пояснив таке рішення регулятора стрімким зниженням інфляції (з 26% до 12,8% за рік) та стійкою ситуацією на валютному ринку.
Після тривалої стабільності курс долара стрімко пішов угору вже з минулого понеділка. За тиждень він подорожчав у середньому на 45 коп. у продажу та на 40 коп. у покупці. Востаннє такий високий курс був ще в середині травня.
Не відстав у зростанні і євро. За тиждень його вартість досягла 42 грн у продажу та 41,10 грн у покупці. А станом на сьогодні, 31 липня, офіційний курс долара становить 36,56 грн/долар, а офіційний курс євро – 40,26 грн.
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин припустив, що курс долара на «чорному ринку» до кінця цього тижня зросте до 38 грн/долар у продажу.
Протягом серпня всі дивитимуться на реалізацію ризиків, особливо на обсяг і частоту продаж валюти Нацбанком на міжбанківському ринку і ситуацію з агроекспортом, – упевнений експерт.
Інший економічний експерт Олег Пендзин вважає, що курс стабілізується на рівні 37,5-37,8 грн/долар у продажу. А ось експерт Олександр Охріменко прогнозує, що курс утримається вищим.
Коливання, які ми побачили, продовжаться, може бути навіть 38 грн/долар. Можна стверджувати, що пік літнього здешевлення долара пройдено, дешевшим він уже не буде. Нацбанк за цим спостерігає, контролює.
Якщо курс значно перевищить 38 грн і зростатиме далі, тоді регулятор втрутиться, почне продавати більше валюти на міжбанківському ринку, аби припинити зростання, – каже Олександр Охріменко.
Продавати чи купувати валюту?
Андрій Шевчишин радить купувати валюту, адже дешевшою вона не стане.
Але не продаємо без крайньої потреби. І пам’ятаємо: прибуток можливий не раніше кінця зими наступного року, – зауважив експерт.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ