«Дикуни зі сходу», на кону суверенітет держави: антиукраїнські настрої у Польщі

Хто їх продукує у соцмережах країни?

У грудні 2022 року в польськомовному інтернеті опублікували майже 50 тисяч записів і коментарів антиукраїнського змісту. За даними Інституту моніторингу медіа (ІММ), це на 33% менше порівняно з листопадом.

Президентка асоціації Demagog Малгожата Кіліан прокоментувала результати останнього звіту. "За антибіженськими та антиукраїнськими фразами лідирує Twitter. Там виявили понад 90% антиукраїнських записів, – сказала експертка в ефірі TOK FM.

Росія нав'язує полякам негативну думку про українців

Що таке антиукраїнський наратив? Кіліан пояснила: полякам намагаються нав’язати думку, що підтримка біженців відбувається коштом громадян Республіки Польща.

Також є записи, які мають на меті показати, що українці націоналісти. Повернення до культу бандерівства все ще помітні, — каже експертка.

Також у мережі зустрічається багато нецензурної лексики.

Біженців, наприклад, називають «дикунами зі Сходу», – розповіла вона ТОК FM.

Вона також зазначила, що «останній звіт свідчить про ефективність російської пропаганди».

Якщо це адресовано конкретним, вразливим середовищам, то це впливає на ставлення суспільства до українців, спонукаючи думати, що, можливо, не варто допомагати українцям, що це не наша війна, що, звичайно, неправда, – додала експертка.

Укрополь, укри

Малгожата Кіліан також зізналася, що часто зустрічаються записи, які містять фрази Ukropol, Ukry, Ukrowie.

Ці назви базуються на тому, що нібито Польща колись буде українською державою, бо біженці, які приїдуть до Польщі, зроблять з Польщі Укрополь. Буде одна вигадана країна. Тому на кону наш суверенітет і незалежність. Що теж неправда, — каже Малгожата Кіліан.

Вона нагадує, що поширення таких записів в інтересах Кремля.

Україна перебуває у стані війни з Росією, тому такі антиукраїнські повідомлення однозначно на користь Росії, і я думаю, що деякі акаунти, які поширюють такий контент, є тролями, ботами, які оплачуються Москвою, – сказав Кіліан.

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook