Деякі дерева створять проблеми: яке листя не можна компостувати?

Не всі городники про це знають

Чи все листя придатне для компостування або укриття рослин? 

Перш за все, не можна компостувати листя, уражене хворобами та шкідниками. Звичайно, окремі хворі листки не зашкодять, але якщо хвороба вразила все дерево, не кладіть його листя в компост. Це може включати, серед іншого: персики, уражені скручуванням листя, або азалії, уражені борошнистою росою або сірою пліснявою, а також інші дерева та кущі з хворобами. Патогени можуть виживати в компості або листовій землі та інфікувати наступні рослини.

При цьому хворе листя необхідно згрібати з-під дерев і кущів, оскільки лежання під ними сприятиме розвитку хвороб у наступному сезоні.

 

Зверніть увагу не тільки на плодові дерева, але і на чагарники, в тому числі й декоративні: троянди сприйнятливі до широкого спектра грибкових захворювань.

Це стосується й інших уражених хворобами рослин — не компостуйте, наприклад, зрізані пагони флоксів, півоній або багаторічних айстр, на яких, наприклад, є борошниста роса або сіра пліснява. Листя та зрізані пагони хворих рослин слід утилізувати як зелені відходи.

Варто знати, що є також кілька видів дерев, які мають виключно міцне листя. І треба враховувати, що вони будуть розкладатися довше інших.

 

До них належать: магнолії, вільхи, тополі.

Листя вічнозелених видів, таких як рододендрони, червоне дерево, падуб і звичайний плющ, також розкладаються надзвичайно довго. Хоча вони масово не опадають восени, але рослини їх також замінюють і з ними доводиться боротися протягом сезону.

Є також дерева, листя яких містить багато дубильних речовин, які також уповільнюють розкладання і не приносять користі іншим рослинам. До них належать, серед іншого: листя дуба і бука. У випадку якщо листя розкладається довго, його можна подрібнити (наприклад, зібравши газонокосаркою) і компостувати в такому вигляді.

Такі «важкі» листочки можна складати в окрему купу, щоб вони не затягували процес створення всього компосту.

Листя волоського горіха також досить проблематичне з двох причин. Перш за все, листки великі і шкірясті, а значить, розкладаються довго. По-друге, вони містять речовину під назвою юглон, яка перешкоджає росту багатьох рослин. Хоча юглон розкладається і втрачає свої властивості, час цього процесу залежить від умов (він займає від кількох тижнів до кількох місяців).

Тож компосту з горіхового листя доводиться чекати довго. Свіжоопале листя для мульчування рослин краще не використовувати.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook