Чому у Рівному досі сваряться через Кодекс депутатської етики?

Автор Кодексу каже, що з новим документом працювати депутатам стане простіше

Міські депутати досі сваряться через Кодекс етики депутатів, автором якого є секретар Рівнеради Сергій Паладійчук. Проект є на сайті міськради, каже Сергій Паладійчук.

З проектом рішення депутати мали б ознайомитись. Та чомусь голосувати за його прийняття у Рівненраді не хочуть.

Поки Сергій Паладійчук вкотре на бюджетній комісії Рівнеради доводив важливість затвердження кодексу етики, депутат Микола Бляшин пояснив, чому запропонований варіант кодексу не можна приймати.

Як юрист Микола Бляшин роз’яснив ситуацію детально:

Відразу скажу, що я не проти такого Кодексу. Я просто хочу розібратись, які наслідки він матиме для депутатів.

 

Тож я запитував у Сергія Паладійчука, чи є висновок юридичної експертизи, яка б мала сказати, що запропонований проект рішення є юридично правильним.

 

Чому це важливо? Бо порушення етичних норм депутатом має наслідок відповідальність.

 

Ця відповідальність може бути політична. Наприклад, у формі пропозицій про відкликання депутат або засудження його дій.

 

Відповідальність може мати і юридичний характер. Теоретично вона може бути розцінена, як певне порушення закону «Про запобігання корупції».

Додав також Микола Бляшин і те, що вимоги щодо етики діяльності депутата визначені окремим розділом в регламенті міськради та у законі «Про засади запобігання корупції».

Також у ст.8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», яка спеціально регулює питання етики діяльності депутата. Частина 2 вищезгаданої статті визначає, що

в окремих випадках органи місцевого самоврядування можуть встановити ще додаткові вимоги по етиці, не передбачені в чинних законах. Але встановити це можна у регламенті міської ради або у статуті територіальної громади.

Ми вже писали про Кодекс у матеріалі «Подарунки брати не всі, не битися, ЗМІ сприяти: з депутатів Рівного хочуть зробити ангелів?».

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook