Чому 4 грудня, на Третю Пречисту, не варто вранці вирушати в гості: народні прикмети
Четвертого грудня християни відзначають свято Введення в храм Пресвятої Богородиці - "Введення" або Третю Пречисту
Батьки Пресвятої Богородиці св. Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що якщо в них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові в Єрусалимський храм. Господь Бог вислухав їхні молитви і послав їм доньку. Коли Марії виповнилося три роки, батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька св. Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин зі св. Йосифом.
У календарному циклі українського народу це свято завершує осінній сезон і починає зимовий. Головною метою святкувань цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік.
Як на Різдво і Великдень, хто перший вранці на Введення прийде до хати, той буде першим «полазником» - тим, хто приносить добро чи якесь лихо - на новий господарський рік.
Тому сусіди намагались не заходити на Введення зранку до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя.
Коли першим до хати увійде молодий гарний чоловік, а ще й з грішми, то добра ознака: весь рік у хаті всі будуть здорові і вестимуться гроші. Якщо ж увійде старий та немічний, а ще бідний, то і хворі в хаті будуть, і злидні заведуться.
Найгірше ж, переказують люди, як зайде першою до хати стара жінка - "то вже добра не жди". Недобре також, якщо хтось зі сторонніх приходить в цей день щось позичати.
Як із іншими великими річними святами, і це свято пов'язувалося з культом померлих: "На цей день Бог віддпускає праведні душі подивитися на своє тіло, тому воно називається Видінням (народна етимологія, що Введіння — «видіння»), що душа бачить своє тіло".
В цей час в Україні вже зазвичай випадав сніг, тому кажуть: "Третя Пречиста снігом покриває".
Народні прикмети:
Скільки на «Введення» води, стільки на Юрія трави.
Як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде.
Введенські морози ще зими не роблять.
Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.
Радіо Трек: НОВИНИ