Чому ввечері 16 грудня не виходили з дому: народні прикмети
У православній церкві 16 грудня вшановують пам’ять Івана Мовчальника
Народ вірив, якщо промовчати весь день на Івана Мовчальника, то весь наступний рік будеш красномовним.
У цей день намагалися уникати сварок і конфліктних ситуацій. Вважали, що чоловік з дружиною, посварившись на Івана Мовчальника, весь рік будуть жити в скандалах.
Селяни, переробивши домашні справи, намагалися у цей день раніше лягти спати, щоб не сидіти в темній хаті. Робили це не тільки з метою економії скіпи, але і зі страху зустрітися з нечистою силою, яку багато хто уявляв в образі чорної корови.
Наші предки вірили, що з опівночі до третьої години ночі активізується вся нечиста сила, але як тільки проспівають перші півні, вся нечисть зникне.
Тому ввечері 16 грудня старалися без потреби не виходити із дому.
Що не можна робити 16 грудня
Дівчатам не можна було 16 грудня дивитися в дзеркало, бо довго не зустрінуть судженого, вірили в народі. Вважали, що не варто навіть у вікна заглядати, щоб випадково не побачити своє відображення.
Не можна багато веселитися. В іншому випадку найближчим часом можуть статися неприємні ситуації.
Не рекомендували 16 грудня вирушати в далеку подорож. Якщо ж поїздка необхідна, потрібно покласти в кишеню лляну хустину — вона стане оберегом.
16 грудня не можна приймати в будинку незнайомців. Самі того не бажаючи, вони можуть наврочити мешканців, були впевнені прапрапрадіди. Вони намагалися вирішувати всі питання за порогом і після заходу сонця не відчиняти двері чужим людям.
Народні прикмети на 16 грудня
- Снігурі співають 16 грудня – на відлигу.
- Дрова тріщать у грубці – до морозу.
- Мало снігу – наступний рік буде неврожайним.
- Сніг на талу землю лягає – до неврожаю.
Радіо Трек: НОВИНИ