Чому в СРСР не робили балкони на першому поверсі? Назвали 3 причини
Додатковий вуличний простір, як його називали, мали мешканці другого і вище поверхів
Чимало людей у дворах п'ятиповерхівок звертають увагу, що мешканці перших поверхів «хрущовок» - не мають балконів.
Як передає «Главред», існує кілька причин, через які в СРСР відмовлялися від балконів на першому поверсі.
Безпека понад усе
В епоху «хрущовок» безпека вважалася пріоритетом. Відсутність балкона на 1 поверсі розглядалась як запобіжний захід від зловмисників. Вважалося, що відсутність балкона ускладнить несанкціонований доступ до квартир на першому поверсі.
Пожежна безпека
Вихід з квартири на першому поверсі через вікно вважався швидким та ефективним, тому наявність балкона на першому поверсі в цьому випадку може стати додатковою перешкодою для швидкого виходу з евакуації. З високих поверхів, навпаки, балкони залишалися зручним засобом евакуації.
І без балкона добре
Балкони в основному будувалися для того, щоб жителі могли насолоджуватися свіжим повітрям. На першому поверсі, де вихід на вулицю був найближче, подібна потреба відпадала. Економія ресурсів і скорочення витрат на будівництво стали ключовими моментами, і балкони на перших поверхах стали надлишковими.
До слова, з початку 2000-х з'явилося чимало охочих мати балкон на 1 поверсі, тож почали його добудову. При цьому не всі отримували відповідні дозволи на проведення робіт, тож згодом мали проблеми й звинувачення у «захоплені землі».
Радіо Трек: НОВИНИ