Чому повістку можуть вручити тому, хто має відстрочку
Що робити у такому випадку
В Україні трапляються випадки, коли військовозобов'язаним, які мають бронь чи відстрочку від мобілізації, можуть вручати повістки.
Що робити у такому випадку, пояснив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач у коментарі Military Media Center.
Він зазначив, що військовозобов’язаний, який має бронь від призову, має носити з собою усі документи, котрі це посвідчують. І при їхньому пред’явленні вручення повістки не буде. Відповідно, якщо чоловік не пред'явить необхідні документи, йому можуть вручити повістку.
— Але, якщо воно вже так сталося, то зі всіма цими документами потрібно прибути до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, і ця повістка буде анульована, – пояснив Горбач.
Хто може отримати бронь
Згідно зі статтею 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
При цьому, критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Більше новин у нашому телеграм-каналі
Радіо Трек: НОВИНИ