Чому не можна повертатись із базару з порожнім гаманцем: народні прикмети

Прикмети наших пращурів

Наші предки ніколи не витрачали на базарі гроші до останньої копійки. Інакше, вірили вони, можна принести додому злидні, а покупка, зроблена на останні гроші, не принесе радості.

Пращури вірили, що не можна купувати у жадібних продавців, інакше накличете на себе проблеми з грошима.

Вважали поганою прикметою, якщо продавець не однієї з вами статі. Тому, як правило, чоловіки купували у жінок, а жінки у чоловіків.

Здійснювати великі покупки у понеділок — залишитися без грошей, вірили наші пращури. Найбільш вдалими днями для покупок вважали середу і четвер.

Існувала традиція «обмивати» вдалу покупку. Ця народна прикмета мала глибокий сенс. Пригощаючи сусідів, людина нейтралізувала їхню заздрість щодо дорогої покупки. 

Наші предки старались не купувати одяг, який був у вжитку, бо вірили, що із придбаною річчю можна принести у дім чужі проблеми. Щоб цього уникнути, то куплену річ замочували у солоній воді. Вірили, що сіль здатна нейтралізувати чужу енергетику.

Ніколи не віддавали гроші продавцю прямо в руки. Клали їх на прилавок або стіл. Інакше, вірили пращури, можна залишити у продавця свою грошову удачу.

Також не брали у руки здачу від продавця, бо боялись забрати на себе чужі фінансові проблеми.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook