Чоловік відправив батькам гроші і картку заблокували: Назвали ситуацію, коли після переказу виникнуть проблеми

Рахунок може опинитися під блокуванням

Клієнту одного з банків України заблокували рахунок після того, як він зробив фінансову операцію. Чоловік переказав батькам 55 тисяч грн. 

Кошти надійшли на пенсійний рахунок і банк розцінив його, як підозрілий переказ і заблокував картку батька.

Скаргу на банк на спеціалізованому форумі «Мінфін» написав син клієнта банку. За його словами, договір з його батьком був розірваний без попередження. У відділення банку прийшла його мати разом з батьком, але співробітник банку захотів спілкуватись тільки з власником рахунку. 

- В хамському порядку відповіли, що вони будуть спілкуватися тільки з власником картки – батьком, а ви – відійдіть в бік та не заважайте.

 

Мати каже, що батько не дочуває, у відповідь відповіли, щоб батько приніс довідку про те, що він є недієздатним, і тоді ви зможете підказувати, – написав відвідувач форуму. 

У відповідь на скаргу в форумі співробітники банку попросили надати контакт батька — вони мають спілкуватись з ним.

- Ми запросили у вас в особистих повідомленнях контакти батька, щоб детальніше розглянути ситуацію, - написали в пресслужбі банку. 

Як блокують рахунки 

Інколи для блокування достатньо обміняти криптовалюту і отримати кошти з рахунку, який раніше використовували шахраї. Також заблокувати можуть будь-яку «нетипову» операцію: на велику суму, з готівкою.

Під особливою увагою — всі публічно значущі особи. Тому, якщо ви, наприклад, народний депутат, просити у вас пояснити, хто перевів вам кошти, банк буде значно частіше.

Банки за порушення фінансового моніторингу штрафують, тому вони не просто можуть перевірити транзакції, а зобов'язані це робити. Останнім часом штрафів стає все більше, розповідає Роман Корнилюк, д.е.н., фінансовий аналітик YouControl.

Надія Чаленко, керівниця юридичного департаменту YouControl розповідає: 

- Заблокувати картку можуть навіть за неоновлені дані про себе, якщо було накладено арешт виконавчою службою (через несплачені аліменти, невиконане судове рішення, прострочені штрафи тощо), або якщо фізична особа не зможе довести законне походження коштів.

Особливою увагу слід приділяти таким випадкам:

  • зняття незвичайно великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не перебуваєте;
  • великі онлайн-покупки, особливо вночі;
  • отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;
  • операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тисяч грн;
  • транзакції на суму 400 тисяч грн і більше тощо.

Джерело: оbozrevatel

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook