Чи справді заберуть квартиру, або Як внести дані про старе житло до реєстру 

Йдеться про нерухомість, право власності на яку люди набули до 2013 року 

Нещодавно ми повідомляли, що власники нерухомості, які набули квартири чи будинки до 2013 року, мають внести дані про свою нерухомість до державного реєстру. 

Це не означає, що якщо цього не зробити - людина втратить квартиру. Право власності у будь-якому випадку залишається за особою, якій нерухомість належить. 

Реєстр  акумулює дані про нерухоме майно, яке приватизоване. І якщо ваше майно внесене у цей реєстр, тоді вам простіше його продати, бо не потрібно нотаріусу робити запити в БТІ.

 

Також простіше це майно отримати в спадщину, оскільки не потрібно робити додаткові запити", - пояснює адвокат Адвокатського бюро Пані в законі Марія Левченко.

В перспективі це спрощує будь-які процедури з майном. Особливо це зручно, якщо нерухомість залишилась на тимчасово окупованих територіях.

Є кілька варіантів внесення даних до державного реєстру. Можна звернутися у ЦНАП, до нотаріуса або самостійно внести дані через Дію.

Для внесення інформації через Дію треба:

  • створити електронний підпис (кваліфікований електронний підпис)
  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису
  • перевірити особисті дані у профілі користувача, оновити їх за необхідності
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги
  • завантажити документи про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості до 01 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG
  • перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом)

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook