Чи можна позичати сусідам курячі яйця: народні прикмети
Прикмети наших пращурів
Яйце здавна вважали символом воскресіння та продовження життя. У деяких країнах Європи червоні великодні яйця й досі закопують у землю на полях та виноградниках для захисту від грози та граду.
Звичайні яйця також оточені масою забобонів. Наприклад, вважають поганою прикметою заносити яйця в будинок і виносити з дому після заходу сонця.
Також наші пращури вважали, що не можна позичати яйця, а якщо виникла потреба, то краще їх просто віддати. Тож якщо довелося дати сусідці кілька яєць на випічку, не беріть позичене назад.
Категорично не можна давати сусідові яйця на розведення - всі кури переведуться у господарстві в того, хто позичає яйця.
Численні правила оточують процедуру підкладання яєць під курку. Яєць має бути непарне число. Якщо підкласти парне, з яєць нічого не вилупиться.
Не можна підкладати яйця в неділю або будь-якого дня до заходу сонця. Якщо зробити це, вилупляться одні півники.
Існує прикмета, що безжовткові яйця приносять у хату нещастя. У давнину вважали, що їх несуть півні.
Яйце, знесене на Страсну П'ятницю, сільські жителі зберігали як оберіг для свійської птиці.
Підкинуте під двері яйце означає, що недоброзичливець наводить порчу на мешканців цього будинку.
Якщо самотній дівчині трапилось яйце з двома жовтками - це віщує довгоочікувану зустріч з коханим хлопцем і швидке весілля. А якщо заміжній жінці трапився такий сюрприз - чекати їй поповнення в сімействі найближчим часом.
Розбити яйце або впустити випадково - до добрих новин. 2 яйця випадково впали і розбилися - зустрінеш кохання. Впустити яйце вранці на підлогу - до сварки.
Ви розбили яйце, а воно виявилося зіпсованим - день принесе лише неприємності.
Не можна розбивати яйце об ріг стола, цим можна накликати біди і відштовхнути удачу.
Радіо Трек: НОВИНИ