Погоджуйтесь позичити, якщо справді на це готові
Відмовити у позичці - не значить стати поганою людиною. Навпаки: якщо ви погодитеся, а самі залишитеся без грошей, будете почуватися скривдженими. Відповідно, стосунки можуть зіпсуватися ще до того, як людина поверне вам взяту позику.
А якщо ви не готові дати гроші, так і скажіть: «Я радий допомогти, але зараз у мене нема такої можливості».
Встановіть чітку дату повернення боргу
Вислів «Віддаси, коли зможеш» може зробити вам ведмежу послугу. Боржник може вирішити, що їх повертати необов'язково. Тому краще обсудіть час повернення боргу, відсотки за його користування, розміри частин повернення.
Укладіть письмову угоду
Навіть для невеликої суми краще мати письмове підтвердження позички з підписом позичальника і зазначеною датою повернення боргу. А якщо йдеться про великі суми, краще звернутися до юриста.
Не дозволяйте позичальнику пропускати останній термін платежу
Прощати прострочення не варто. У цьому випадку рекомендуємо повернутись до попереднього пункту – договору – і прописати в ньому штраф за несвоєчасний платіж.
Щоб не пошкодувати, що одного разу ви виступили в ролі банкіра, встановіть період, коли позичальник може повернути гроші без штрафу, а якщо він давно пройшов, а ваш приятель, як і раніше, не виходить на зв’язок, подумайте над тим, щоб вирішити питання в суді.
Джерело: pixelinform.com