Чергова Зрада і Холівар у Рівному. Через лавки біля Музею (6 ФОТО)
Знову нарікають на Громадський бюджет і шукають винних
Першою про це повідомила група РОВНО/РІВНЕ, надрукувавши статус Володимира Левшенюка, далі тему підхопило й Типове Рівне.
Йдеться про Проект, який має назву
Громадський простір поблизу Краєзнавчого музею
Суть проекту:
Створити локацію у центрі міста для соціалізації та комфортного відпочинку рівнян і гостей міста з дизайнерськими вуличними меблями, велостоянкою та можливістю проводити біля них різноманітні публічні заходи.
Локація цього проекту – м. Рівне, вул. Драгоманова, 19 (поблизу Краєзнавчого музею).
На його реалізацію виділили 249 000 грн з «Громадського бюджету»
Так от, на думку Левшенюка (та людей, які спеціально вже виходили до Музею, аби все те перевірити), під час реалізації Проекту замість ВОЛОГОСТІЙКОЇ ФАНЕРИ на лавки неправильної форми було використано ЗВИЧАЙНУ Фанеру, і тепер від дощу та снігу воно все розлізеться, розпадеться та згниє. Не доживши й до літа.
Чи дійсно це так - невідомо.
Автори проекту Володимир Булка сказав, що виконавці проекту використали не той матеріалу, який планувався:
В проектно-кошторисній документації вказано, що лавки треба виготовляти не з фанери, а з Hpl-панелей. Цей матеріал - як той, з якого меблі біля Mcdonalds.
Інша авторка проекту Оксана Іванова "4 владі" взагалі заявила, що до них не звертались ані за консультацією, ані за будь-якими порадами:
Виконавці жодного разу не запитали нічого, що стосується вибору матеріалів.
Будемо вимагати щоб виконавці забрали цю лавку і зробили так, як по проекту.
Володимир Булка звертає увагу, що як це і передбачено Громадським бюджетом, вибором підрядника і контролем робіт займалося Управління житлово-комунального господарства.
Натомість заступник міського голови Рівного Віталій Герман відповідальним за наслідки реалізації Громадського проекту вважає його авторів.
Замовник лише виконав роботи, які автор проекту визначив. Авторський нагляд за виконанням і реалізацією проекту не потрібні?
Все дуже просто – байдужість... Навіщо було подавати проект, якщо не цікавий результат його реалізації. Це вийшло щось типу: Письменник написав твір мистецтва. Замовив книжку в друк, але йому було байдуже і не цікаво, яку саме: обкладинку, папір, шрифт і мову друку використає типографія.
Віталію Герману натомість показали скрін із такими словами:
«відповідальним за реалізацію проектів-переможців є місто, тобто вони реалізуються відповідними департаментами міської адміністрації за бюджетні кошти».
В міському управлінні ЖКГ кажуть, що робили все згідно з планом.
Проект поки що не завершений, тож очевидно, що в ньому ще можуть з`явитися додаткові елементи благоустрою.
Зауважимо, що подають проекти – громадські активісти, але виконують їх – спеціалізовані підприємства на замовлення ЖКГ.
Хто у цьому випадку був виконавцем – невідомо.
Зате вже можна почитати закиди, що проект від самого початку був необґрунтовано дорогим, і за такі гроші можна було придбати в Рівне 30 метрів найдорожчих в Україні (зручних та надійних) лавок.
Ось таких, за 7000 грн./шт.
Дехто взагалі вважає створені лавочні «абстракції» недоречними і передрікає їм швидку смерть під колесами – вело-байкерів
Ця «абстракція» там недоречна, це всі розуміють, звичайній «лофт» дешевший в рази і його можна розібрати на зиму, сховати в гараж музею, навесні зібрати.
Даю гарантію, що «скакуни» на роверах ці штуковини сприймуть по-своєму )))
Усю дискусію ви можете переглянути за посиланням.
Радіо Трек: НОВИНИ