«Це плювок у їхню сторону!»: про стан пам'ятника Жертвам Чорнобиля у Рівному

Реконструкція перетворилася на смітник і туалет у центрі міста

Пам'ятний знак Жертвам Чорнобильскої катастрофи встановили у Рівному у 2001 році - до 15-річчя з часу аварії на ЧАЕС. Відтоді жодного разу його не ремонтували. Тож він почав руйнуватися. 

З 2016 року ветерани-чорнобильці почали добиватися його реконструкції і заміни бетонних пілонів на гранітні.

Врешті, за 4 роки звернень і ходінь по депутатських комісіях їх почули. І у 2020 році розробили проєкт реконструкції пам'ятного знака. Передбачили кошти на роботи  у бюджеті.

А у 2021 році навіть почали реконструкцію, яку планували закінчити до грудня цього ж року. І, може б, і закінчили її, якби при монтажі частин пам'ятного знака не вилізла помилка причетних до робіт.

Говорить голова правління міської громадської організації «Рівненські ветерани-чорнобильці» Микола Гайбонюк:

Коли почали монтувати нові гранітні пілони, виявилося, що між ними вгорі утворюються надто великі проміжки. Бо при монтажі пілони посунули на 2-3 см.

 

Щоб не було цих проміжків, треба вносити зміни у проєкт. А на це треба кошти. Для цього треба знову йти на сесію міськради.

 

Ми почали готувати зміни. Аж настав 2022 рік, почалася війна. І постанова Кабміну заборонила тратити кошти на такі об'єкти.

 

Відтоді біля пам'ятного знака ( а це вулиця Симона Петлюри у самому центрі міста) почали утворюватися стихійні смітник і туалет. 

Чого там тільки не валялося! Навіть предмети жіночої гігієни траплялися, розповідає Микола Гайбонюк. 

Я ходив через це на прийом до міського голови Рівного Олександра Третяка. Просив доробити пам'ятник.

 

Але він каже: «Будуть зміни до постанови Кабміну - будемо робити, або коли команду на це дасть обласна військова адміністрація».

 

Тільки ж ж ми бачимо, що та постанова не забороняє владі міста тратитися на викладання тротуарів плиткою, на ремонт тенісних кортів у парку.

 

Таке ставлення до пам'ятника - це плювок у сторону тих людей, які свої здоров'я і життя поклали за те, щоб радіація не пішла далі по світу. 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook