Мешканці бурштинових районів звинувачують державну компанію у захопленні земель (ФОТО)
Йдеться про Рокитнівський район
Адже комісія мала погоджувати дозвіл на геологорозвідування «Державній акціонерній компанії «Українські поліметали». Її представник надав на вимогу комісії підтвердження, що компанія у державній власності, а саме - Мінфіну, міністерства економіки та Фонду державного майна.
Представник Українських поліметалів переконував громаду сіл Томашгород і Єльне, що компанія пропонує роботу місцевим жителям і про видобуток бурштину поки не йдеться.
Вони ще впродовж п’яти років проводитимуть розвідку покладів. Підприємство зобов’язується рекультивовути землі і пропонують громаді 3% від надходжень. Таку інвестиційну угоду вони підписали із райдержадміністрацією.
Утім із місцевими мешканцями компанія не домовлялася про співпрацю. Тож люди висловилися категорично проти, адже там є їхні паї, які вони не хочуть втратити, говорить одна із представників громади Галина:
- Проти того, що вони обходять народ. У людей хочуть відібрати їхню власність, лишилося трішки, і вони хочуть відібрати наші земельні паї. У них був час домовитися із громадою, зустрітися. Вони обійшли громаду і хотіли легким і швидким шляхом завоювати наші землі. Хай домовляються з нами – з людьми, які мають паї. Ми висунемо свої умови, послухаємо їхні, якщо вони нам запропонують. Якщо ми дійдемо згоди, тоді ми зважимо все.
Нагадаємо, йдеться про територію у майже 1,5 тисячі гектарів на території села Єльне у Рокитнівському районі.
Остаточне рішення у цій ситуації буде відоме вже цієї п’ятниці під час сесії обласної ради.
Крім того, компанія «Сх Сім» претендувала на території для видобутку бурштину.
Йдеться про дві ділянки – Дубівка - у Володимирецькому районі, та Вирка, що знаходиться у Сарненському та Володимирецькому районах.
Утім представник компанії навіть не міг назвати площу, яку вони хочуть взяти під видобуток каміння, її не було вказано і в документах.
Крім того, вони не уклали інвестиційну угоду з громадою, тож комісія у наданні дозволу відмовила.
Натомість погодила комісія надання надр у користування компанії «РЕДМЕТ» - на Центральній ділянці родовища «Золоте», що у Дубровицькому районі.
На попередньому засіданні комісії не вистачило протоколу ДКЗ (Державної комісії України по запасах корисних копалин) та інвестиційної угоди.
Цього разу усі документи компанія надала. Утім, угоду на 3 млн гривень компанія уклала лише із Селецькою громадою. А ділянка розміщується також на території села Людин.
Тож до сесії, яка відбудеться 2 червня, екологічна комісія рекомендувала «РЕДМЕТ» укласти інвестиційні угоди із усіма громадами, на території яких розташована ділянка.
До слова, екологічний збір за чотири місяці до обласного бюджету складає 5 мільйонів 750 тисяч.
Радіо Трек: НОВИНИ