Боязнь комах: Як називається фобія, її особливості та лікування

Це не просто страх

Маленькі комашки чи гарненькі павучки здатні викликати у людей багато емоцій. У когось – це захват, щира цікавість чи розчулення, в інших – панічний страх.

Боязнь комах чи павуків називають інсектофобією та арахнофобією

Фахівці Рівненського обласного центру контролю і профілактики хвороб стверджують, що обережність до членистоногих насправді є дуже корисним механізмом, який тисячоліттями оберігав наших предків від смертельно небезпечних укусів комах чи павуків та зараження паразитами.

Частіше інсектофобія та арахнофобія розвиваються ще у дитинстві. Причиною цього може стати:

  • неприємний досвід після зустрічі з членистоногим (болючий укус чи сильна алергічна реакція),
  • необізнаність про реальну шкоду чи небезпеку комах,
  • залякування страшними казками про Тарганисько,
  • крик мами при появі поруч оси або павука.

Також фобії можуть викликати й надумані чинники:

  • зображення у літературі, кінематографі, комп’ютерних іграх жахливих комах з величезним інтелектом, які завойовують світ,
  • постійні думки та фантазії про шкоду тих чи інших комах, отруйні укуси та небезпечні хвороби, що вони передають.

Симптомами арахнофобії та інсектофобії є сильне збудження при зустрічі з членистоногим, запаморочення, посилене потовиділення, напруга всіх м’язів, розмахування руками, безконтрольність та непередбачуваність дій, нездатність нікого чути.

Люди, які страждають на такий стан, прагнуть якнайшвидше залишити приміщення, де є комаха чи павук, або ж сховатись, носять закритий одяг, «про всяк випадок» обробляють себе та свою оселю репелентами, уникають відчиняти вікна, виходити на вулицю, а відпочинок на природі здатні перетворити на кошмар для себе та своїх близьких.

Якщо страх зустрічі з членистоногими сильно впливає на ваше життя, варто звернутись за психологічною допомогою, адже спроби впоратись самому можуть затягнутись і привести до протилежного результату.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook