«Бодяги» побільшало: на АЗС українцям замість А-95 заливають контрафакт

У «бодяжному» бензині виявлено високий вміст сірки та бензолу

В Україні збільшилась кількість контрафактного бензину А-95 – такий було виявлено відразу в третині мереж АЗС, що пройшли відповідну перевірку. При чому як всеукраїнських, так і регіональних. Причину цього експерти бачать у поверненні довоєнних податків на пальне.

Про це йдеться у результатах дослідження «Інституту споживчих експертиз». Там констатують: в Україні нині «настав зірковий час для бодяжників пального».

— Багато автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у гуртових трейдерів!

 

Це явна ознака того, що ріка контрафакту починає виходити з берегів,– йдеться в дослідженні.

При цьому наголошується: для дослідження якості бензину було відібрано зразки найбільших всеукраїнських мереж АЗС. А також:

  • серйозних регіональних гравців;
  • невеликих мереж, які «оперують у райцентрах та невеликих містах».

— Третина всіх зразків, перевірених у лабораторії, виявилася не кондиційною. Тобто мала суттєві порушення якості, – констатували в Інституті.

Серед таких було, зокрема, виявлено заниження октанового числа. Що, зазначається, є чітким маркером саморобного пального, яке виготовляється в кустарних умовах.

Окрім того, у «бодяжному» бензині виявлено високий вміст сірки. А також бензолу – небезпечного з'єднання, від якого утворюється нагар і відбувається перегрів двигуна.

— В разі величезної кількості бензолу – проблеми зі здоров'ям у водіїв та пішоходів практично неминучі.

 

По суті, як і практично гарантована поломка автомобіля, – пояснили експерти.

Також було виявлено перевищення кисневмісних сполук, які, зокрема, збільшують витрату пального. Йдеться про:

  • біоетанол (спирт);
  • ізопропіловий спирт;
  • прості ефіри.

«Бодяги» буде більше

Надалі ж, прогнозують експерти Інституту, обіг «тіньового» пального в Україні стане більшим. Тобто на ринку збільшиться кількість «бодяги».

Дохідність фальсифікування значно зросла. Крім того, повернення податків і, відповідно, збільшення вартості палива в роздробі штовхають споживачів до торговців неякісним бензином. Усе ж таки різниця в кілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв, – констатували експерти.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook