Біженці мають повернути виплати у Польщі: норма стосується тисяч українців
Біженцям потрібно повернути кошти, якщо вони отримують їх неправомірно
Йдеться про виплати 500+, 300+, Cімейний капітал опікунчий.
Загалом, українці вже винні Польщі 2 мільйони злотих, з яких наразі повернули лише невелику частину, повідомляє Rzeczpospolita.
Як повідомило видання, Управління соціального страхування ZUS повернули 35,3 тис. злотих з приблизно 2 млн злотих.
ZUS має два роки, щоб прийняти рішення про визначення та повернення неправомірно отриманої допомоги, – сказав журналістам речник ZUS Павел Жебровський.
Сума переплаченої допомоги може бути більша
До набрання чинності останньої поправки до спеціального закону ZUS дізнавався, чи біженці виїжджали більше, ніж на 30 днів.
Тепер ZUS має доступ до реєстру прикордонників, а з ним – і до інформації про дати в’їзду та виїзду громадян України.
Управління може припинити виплату відразу після виїзду. Видання повідомляє, що за перший місяць дії нових норм їх застосували приблизно до 3,2 тис. біженців.
Якщо вони повернуться до Польщі протягом 30 днів після виїзду, ZUS відновить виплату.
Проте є випадки, коли громадяни України втрачають свої пільги несправедливо.
Ми чуємо, що люди, які виїхали з Польщі лише на кілька днів, втратили статус біженця, – сказала Малгожата Язвінська, юристка Асоціації правового втручання.
Скільки осіб втратили фінансову допомогу у Польщі?
Раніше повідомлялось, що понад 110 тисяч українців втратили допомогу від Польщі. Її перестали виплачувати, оскільки люди повернулись додому, в Україну. Йдеться про допомогу 500+ та Сімейний капітал опікунчий.
Речник управління соціального страхування ZUS Павел Жебровський зазначив, що часто за скасуванням виплат звертаються самі українці. Людина втрачає право на допомогу у Польщі, коли вирішує повернутися в Україну. А коли людина повернеться, виплати можуть й не поновити, якщо термін виїзду був дуже тривалим.
Радіо Трек: НОВИНИ