Не президентом єдиним: до Рівного приїхали люди, які допоможуть залучити мільйони євро (ФОТО)

Інвестори вже підписали перші документи

У Рівному планують встановити чотири котельні, які працюватимуть на біомасі.

Тристоронній протокол про це підписали представники міської ради, групи компаній «Укртепло» і «Kara ES», яка уже понад 100 років на ринку у Нідерландах.

Для втілення проєкту компанія «Укртепло» інвестує 10 млн євро, каже її керівник Іван Надеїн:

Ми інвестуємо 10 млн євро.

Голландська компанія постачає нам обладнання, встановлює усе і забезпечує екологічну безпеку.

Місто гроші не вкладає, а дає дозвіл на інвестування. 

 

Ще ми беремо на себе зобов'язання зменшити на цих об'єктах тариф на 10%, будемо подавати гарячу воду у міжопалювальний період, а також дамо поштовх для розвитку економіки: бізнес може постачати паливо і будуть створені нові робочі місця.

Добуватимуть теплову енергію з відходів деревини, яка в рази дешевша, ніж імпортний газ. Тож впровадження у Рівному відновлюваних джерел енергії дозволить збільшити енергонезалежність міста, каже директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський:

У 2014 році ми споживали 103 млн м куб газу. А станом на 1 січня 2019 року ця цифра становить 70. 

 

Встановити нові твердопаливні котли плануємо у 2020 до початку нового опалювального періоду.

Вони вироблятимуть близько 30% теплової енергії від загальної, яка треба місту.

Інноваційні котельні побудують на вулиці Будівельників, Князя Володимира і дві – на Макарова.

За попередніми оцінками, вони зможуть забезпечити теплом близько 50 тисяч населення.

З нагоди підписання протоколу до Рівного прибули іноземні гості:

Партнер Віллі Байєн, представник компанії «Kara ES», яка виготовляє твердопаливні котли, розповів про допустимі потужності їхнього обладнання і перспективи встановлення його у Рівному. 

Професор Волтер Елберсен з Вагенінгенського Університету розповів про доступність біомаси у Рівному. Зокрема, те, що в області значна частина лісових насаджень. Залишки від деревообробної промисловості можна використовувати, як біопаливо. Також на вільних від культурних насаджень сільськогосподарських рослин землях можна вирощувати енергетичну вербу і тополю. Лоза швидко росте і приносить гарні врожаї на вологих ґрунтах.

Про переваги переходу до використання відновлюваних джерел енергії розповів представник Нідерландського агентства підприємництва RVO доктор  Кейс Квант. Він зауважив, що у Нідерландах активно використовують біокотельні і вони не приносять шкоди екології. За їхнім законодавством такі виробництва контролюють і перевіряють, аби у повітрі не було перевищення рівня шкідливих домішок. 

При цьому Сторони окремо гарантують:

екологічну безпеку виробництва теплової енергії з біопалива та повну відповідність показників викидів чинним державним нормативам;

 

у разі ситуації, що викличе сумніви громадськості в екологічності виробництва, Група компаній «Укртепло» гарантує зупинку генерації на біопаливі та переводить її на газ до повного врегулювання спірного питання через публічний відбір відповідних зразків викидів та оприлюднення результатів випробувань.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Юлія Вознюк Радіо Трек
Поширити в Facebook