Держава таки надала гроші на фінансування ПТУ

Крім п`яти закладів, що у Рівному

Уряд відреагував на звернення Рівненської облради і виділив кошти на фінансування профтехучилищ в області. Розподіл цієї субвенції розглядала бюджетна комісія, не дочекавшись сесії, оскільки, на відміну від Рівного та Дубно, Острог на своє вище професійне техучилище не зміг віднайти кошти в міському бюджеті, тож заборгованість там зростає. На те, щоб її ліквідувати, комісія віднайшла 1,5 мільйони гривень, говорить голова бюджетної комісії облради Юрій Благодир:

 

- В Острозі сьогодні реально є заборгованість. За січень не заплачено жодних видатків, ні зарплати, ні по інших захищених статтях, в зв’язку з відсутністю таких коштів. Тож він буде фінансуватися з обласного бюджету, як і всі інші, за виключенням тих п’яти, які знаходяться в обласному центрі. Ми дали 1,5 мільйони додаткового ресурсу для того, щоб було забезпечено всі січневі видатки.

 

Вцілому до обласного бюджету надійшло 107 мільйонів додаткових коштів – це половина від потреби профтехучилищ. Додатковий ресурс – 5 мільйонів видатків з обласного бюджету по проекту світового банку на поновлення матеріально-технічної бази. У необхідності збереження закладів профтехосвіти упевнений начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський. Оскільки, з його слів, випускники ПТУ затребувані на ринку праці, адже понад 85% випускників цих закладів працевлаштовуються за спеціальністю, втім, це разом з тими, які після технікуму закінчували ще й вищий навчальний заклад:

 

- Коли передавалося фінансування, одна із умов була не допускати закриття або злиття до 2018 року. Наші професійно-технічні навчальні заклади (далі – ПТЗ,-ред.) досить потужні, великі, менше 200 учнів в жодному із ПТЗ немає. Можна говорити про спеціальності, за якими ми готуємо, вони можуть бути подібними або однопрофільними в різних закладах, але, ми говоримо про те, що в нас на кожну спеціальність є конкурсний набір. В нас система професійно-технічної освіти користується популярністю.

 

Для комплексного вирішення цієї проблеми бюджетна комісія рекомендувала створити спеціальну комісію із залученням до її роботи ректорів ВУЗів та підприємців, аби провести всебічний аналіз, ліквідувати продубльовані спеціальності та можливої оптимізації.

Якщо пропозиції, запропоновані бюджетною комісією, підтримають обласні депутати, то видатки  цих закладів будуть сформовані на рівні минулого року.

Додамо, що загалом в Україні 78 закладів професійно-технічної освіти залишилися без фінансування через відсутність коштів на цю галузь у місцевих бюджетах.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook