8 приладів, які не категорично не треба включати у подовжувач
Ніби й очевидно, але чимало людей про це не задумуються
Мікрохвильовка
Більшість подовжувачів не витримують 12 – 15 ампер, необхідних для живлення мікрохвильової печі. Відтак, ймовірність пожежі чи пошкодження всієї електрики у домі значно зростає. Електрики пропонують відразу встановити на кухні додаткові розетки, щоб уникнути проблем у майбутньому.
Холодильник
Холодильник постійно залишається ввімкненим у мережу, і потребує стабільного живлення. Якщо його залишити від подовжувача - це реально загрожує безпечній експлуатації приладу. Передусім, так можна зіпсувати техніку, адже вона споживає багато електроенергії. Коливання напруги можуть пошкодити компресори, тому холодильники та морозильні камери живити потрібно напряму від розетки.
Кавоварки, тостери та інша дрібна техніка
Ця техніка уже не настільки потужна, однак і вона може бути обтяжливою для подовжувача. Так, у тостерах є мережа оголених проводів усередині, і для їхнього розпалювання потрібна велика потужність. Крім того, постійне підключення дрібної кухонної техніки до подовжувачів може призвести до плавлення ізоляції на дротах.
Обігрівачі та кондиціонери
Ці пристрої потребують багато електроенергії, а подовжувачі не призначені для такої напруги. Електрики наголошують, що категорично заборонено експлуатувати обігрівачі та кондиціонери, які не підключені напряму від розетки.
Фени і плойки
Фени чи плойки швидко споживають велику кількість електроенергії, тому їх також рекомендують використовувати від звичайних настінних розеток.
Медичні прилади
Медичні прилади, до прикладу, апарати для штучної вентиляції легень, потребують постійного та стабільного джерела живлення. Вони ніколи не повинні підключатися до мережі через подовжувач.
Ігрові комп'ютери чи аудіосистеми
Така техніка потребує додаткового захисту від стрибків напруги. Стандартний подовжувач її не може забезпечити, тому краще обирати потужні мережеві фільтри.
Подовжувач
Чимало людей припускаються помилки та вмикають один подовжувач в інший. Такий тип підключення називається «шлейфовим» оскільки швидко перевантажує систему у домі та порушує правила пожежної безпеки.
Тож подовжувач треба обирати дуже й дуже ретельно, передусім врахувати максимальну напругу, яку може дати техніка. Також краще зробити ставку на той подовжувач, який автоматично вимикаються, якщо система перевантажена чи фіксуються стрибки напруги.
Джерело: 24 канал
Радіо Трек: НОВИНИ