7 травня - Світлий вівторок: звичаї, прикмети та заборони свята
Світлий вівторок – третій день Великодніх свят
7 травня православні віряни відзначають Світлий вівторок, а також день пам'яті Іверської ікони Божої Матері. За новим церковним календарем відзначають явлення Хреста Господнього в Єрусалимі.
Цього дня, як і попереднього, заведено йти до церкви, а також вітати зі світлим святом родичів і друзів. Говорили, якщо пропустити заутреню в Світлий вівторок, можна накликати неприємності і біду в дім.
Також цього дня і протягом усього великоднього тижня роздають милостиню і допомагають нужденним. У цей день також існувала традиція обливання. Прийнято було обливати холодною водою тих, хто проспав ранкову службу Божу.
Також існував звичай, що саме у Світлий вівторок господар виходив у поле та на город і вітав землю з Великоднем. Після цього закопував у землю великоднє яйце і просив, щоб у цьому році зібрати багатий і щедрий урожай.
Цього дня було прийнято відпочивати, ходити в гості до родичів, вітати один одного, кажучи: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”.
Що не можна робити у Світлий вівторок
Цілий тиждень після Великодня не можна сумувати і сваритися. Так, як цей тиждень є найбільш радісним для християн.
Хоча Великий піст і закінчився, не можна вінчатися. Пояснюється це тим, що у Великодні дні у всіх християн є одна велика радість – Воскресіння Христове.
Не дозволяється працювати по господарству.
Оскільки церква забороняє у Світлий тиждень проводити панахиди, на Великдень не можна і їздити на кладовища.
Пояснюється заборона тим, що скорбота про покійних не може бути сумісна з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа.
Народні прикмети про Світлий вівторок
- Якщо по небу прокотився глухий і тривалий грім – чекайте дощів у найближчі тижні.
- Сороки сидять на верхівках дерев – скоро потеплішає.
- Падає дощ цього дня – рік буде урожайним.
Радіо Трек: НОВИНИ