370 річниця Битви під Берестечком: журналіст BBC із Рівного звернувся до міністра культури (+ФОТО)

«Хтось із чиновників недолуго «перетворив» місце паломництва українців на…. поле» (с)

Рівненщина вшановує героїв битви під Берестечком, які віддали життя за рідну землю. Цього року виповнюється 370-та річниця найбільшого бою за всю історію національно-визвольної війни XVII ст.

Заходи з вшанування пам’яті козаків проходили упродовж 2-4 липня.

Сьогодні на території Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив Божественну літургію та Вселенську панахиду просто неба за упокій загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України.

В урочистостях взяли участь голови облдержадміністрації та обласної ради Віталій Коваль і Сергій Кондрачук, депутати різних рівнів, керівництво райдержадміністрацій, Рівненської обласної та міської рад.

Відбулися виступи лірників і кобзарів, козацьке таборування, показ документального фільму тощо.

У цей важливий день рівнянин Олексій Бухало – спецкореспондент BBC News Україна – звернувся до міністра культури Олександра Ткаченка.

Ось, про що йдеться у його дописі:

— 30 років тому, за два місяці до Незалежності України, уряд УРСР прийняв постанову про перейменування музею-заповідника Козацькі могили на «Поле Берестецької битви» з прямим підпорядкуванням Мінкульту.

 

Тобто отак хтось із чиновників недолуго «перетворив» місце паломництва українців на…. поле.

 

Згодом скільки б місцева інтелігенція не робила спроб відновити історичну справедливість – у Києві їх ігнорували. Зараз взагалі нікому.

 

Пане голово Рівненська обласна рада Сергій Кондрачук, народний депутат по цьому округу Аліксійчук Олександр, напишіть відповідні звернення.  Подбайте за стан доріг, який веде до національної пам'ятки, за «Голгофу» Їжакевича, фронтони на Георгіївській церкві та взагалі стан обох церков.

 

Працівники музею кажуть, що тут нічого не реставрувалося від 2001 року.

 

Нарешті закінчіть задум авторів – добудуйте стіну навколо комплексу, встановіть дзвіницю.

 

Продемонструйте своє ставлення справами!

 

Зі святом!

Факти про битву під Берестечком

10 липня 1651 року біля Берестечка відбулася битва між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько-єдисанським військом Ісляма III Гера яз одного боку та армією Речі Посполитої під командуванням Яна II Казимира – з іншого.

За переказами, у цій битві загинули майже 30 тисяч козаків, але кілька тисяч бійців на чолі з Іваном Богуном уночі відійшли за село Пляшева.

Битва завершилась перемогою війська Речі Посполитої, однак козацьку армію не було розгромлено.

Причиною поразки козаків було те, що татари зненацька полишили поле бою, захопивши з собою Богдана Хмельницького.

Битва під Берестечком була найбільшою за всю історію національно-визвольної війни XVII ст.

Історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької Битви» було створено у 1967 році.

У 2008-му він здобув статус національного.

Великим надбанням заповідника є експозиція музею, у якій представлені унікальні артефакти XVII століття, знайдені під час археологічних досліджень у 1970-2015 роках на полі Берестецької битви під керівництвом Ігоря Свєшнікова.

У музеї зберігається понад 5 тисяч експонатів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook