29 листопада — апостола Матвія: звичаї та прикмети дня

У Православній церкві 29 листопада вшановують пам’ять одного з дванадцяти апостолів – Левія Матвія

Левія Матвія вважають автором Євангелія від Матвія, написаного арамейською мовою. Апостола часто зображували на іконах і творах мистецтв. Караваджо написав три картини з його життя.

У цей день досить часто буває відлига, але початок зими все одно близько. У народі говорили: «На Матвія і зима потіє». Але навіть якщо за вікном плюсова температура, морози скоро вдарять. Водойми до цієї дати замерзають, а вночі стовпчик термометра опускається нижче нуля.

На Матвія не можна робити важку роботу, лаятися, лихословити.

Хоча цей день був на самому початку Різдвяного посту, який сильно поважали, але був звичай ходити в гості один до одного і запрошувати гостей до себе. Тоді, вірили, і рік принесе фінансове благополуччя.

Був цікавий звичай: якщо гості були небажаними, після їх відходу протирали всі дзеркала і промивали вхідні двері і підлогу. Намагалися це зробити «поки слід не охолов». Люди вірили, що тоді ці гості більше не прийдуть. 

Якщо ж навпаки дуже чекали когось, а він не приходив, то встромляли шпильку в верхню частину ручки віника і ставили його біля вхідних дверей. Вірили, що це змусить поквапитися людину, яка спізнюється.

29 листопада зазвичай дме сильний і поривчастий вітер. Через це день називали «вітродуєм».

Народні прикмети на 29 листопада

Якщо в цей день іде сніг, то почнуться сильні хуртовини.

Вітряна погода – до холодної і сніжної зими.

Якщо за вікном мороз, то і зима суворою буде.

Якщо ж за вікном дощик іде, то зима буде теплою і сирою.

Хмари низько по небу пливуть – до холоднечі.

Чим тепліша погода, тим холодніша зима буде.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook