«20 років нікого не чіпали»: Як березнівські сірники в один день стали відомими на весь світ (ФОТО)

Після гучного релізу S.T.A.L.K.E.R. 2 європейський оглядач звернув увагу на українські сирники, які виробляють у Березному

Сірники з козаком із Рівненщини стали світовим мемом через українську S.T.A.L.K.E.R. 2.

Після релізу гри тематичні медіа та блогери з усього світу кинулись досліджувати альтернативну українську Зону відчуження, аби оцінити проєкт, який вперше анонсували ще у далекому 2010 році.

Серед багатьох іноземних видань про відеоігри, які відгукнулись на «Серце Чорнобиля», було й Eurogamer. Оглядач Брендан Калдвел, окрім оцінки гри, звернув увагу на сірники, які де-не-де були присутні. Йдеться про ті самі сірники з зображенням козака, які виготовляє ТзОВ «Українська сірникова фабрика», що базується на Рівненщині, у місті Березне.   

Хоча шутер від першої особи, що вийшов цього тижня, не навантажує гравця явними посиланнями на поточний конфлікт (ред. – російсько-українську війну), невеликі натяки на український націоналізм все ж простежуються — кольори прапора на коробці сірників, поле маків, що позначає моторошне місце спочинку загиблих солдатів, – зазначив Калдвел у своєму огляді. 

Що цікаво, станом на 30 листопада багато коментаторів під статтею не погоджуються із думкою автора щодо «націоналізму» у полі маків та сірниках.

Останні вказують, що тези про макове поле не пов’язані з українською культурою, а сірники ілюструють національну гордість, а не «націоналізм». Окрім того, багато відгуків на рецензію видалили, хоча причини цього невідомі. 

На цю рецензію також жваво відреагували й українські користувачі, запустивши потік мемів, де насміхаються над ситуацією з «націоналістичними» сірниками. 

Свою реакцію на події також опублікувала і «Укрпошта», анонсувавши поштові марки з «націоналістичними» сірниками.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook