1 березня — Прощена неділя: що потрібно зробити у цей день

День перед Великим постом називається Прощеною неділею

У першу чергу в Прощену неділю просять прощення у Господа за всі гріхи і погані помисли. Просять у Бога ще й сил на покаяння і очищення та сил, щоб пробачити у відповідь.

Традиційне формулювання, як просити вибачення у Прощену неділю, звучить так: "Прости мене" просить від усього серця той, хто займає більш високе положення (начальник – у підлеглого, старший – у молодшого, здоровий – у хворого, багатий – у бідного тощо), а у відповідь отримує: "Бог простить – і я прощаю. І ти мене прости!"

Обов'язково у Прощену неділю просять пробачення у родичів, які покинули цей світ. Для цього йдуть на цвинтар і кажуть людині, яка померла, слова вибачення.

Також це свято – найкращий час пробачити борги матеріальні, якщо такі є та людина готова на це піти. 

Уже ввечері всю скоромну їжу слід спалити або віддати домашнім тваринам. А посуд, напередодні посту – ретельно перемити, щоб пісні страви у Великий піст 2020 готувати вже у чистому.

Також разом із душею очищають цього дня і тіло: в старовину парилися в лазні, а нині можна й просто прийняти ванну.

Крім того, вважалося, що 1 березня потрібно обов'язково помолитися за своїх рідних та близьких. Оскільки за легендою, Юда, зрадник Ісуса, покінчив життя самогубством саме в цей день.

Молилися 1 березня про близьких для того, щоб в сім'ї і в роду не було самогубців.

Що не можна робити у Прощену неділю

не відмовляють у прощенні – це великий гріх, якщо не пробачити кривдникові, який просить вибачення, то скоєний ним гріх людина забирає на себе;

не відмовляють у допомозі і милостині жодному нужденному;

не можна сваритися, скандалити і лайливо виражатися;

займатися брудною важкою роботою – свято присвячене духовному розвитку, а не фізичним справам.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook