10 кроків до зміни життя: поради для тих, у кого зовсім не лишилося сил

Спершу може бути складно, але воно того варте!

Стрес, нервове перенапруження, емоційне вигорання – назв багато, а суть одна і та ж. Кожен із нас хоча б раз виявляв, що загнаний в кут, виходу з якого на горизонті не намічається.

Видання «ВСВІТІ» вирішило поділитися власним списком рекомендацій, які допоможуть якщо не повністю змінити ваше життя, то принаймні зробити його значно приємнішим.

Чомусь прийнято вважати, що підкорення нових висот і цілковите виснаження один без одного не ходять.

 

Насправді – нічого подібного! Емоційне вигоряння зовсім не ознака успіху, це спосіб, яким наш організм недвозначно натякає, що час пригальмувати і взятии себе в руки.

Звичні способи повернення себе до життя, будь то подвійна доза еспресо або черговий шар консилера під очима, займають буквально кілька хвилин, але чи багато від них реальної користі?..

Ми розкажемо вам, як витратити не надто багато часу, щоб знову відчути себе живим і потрібним цьому світу

1. Спіть удосталь

Наше тіло – це механізм. Прекрасна і неймовірно складна система, яка потребує турботи і відпочинку. Йдучи з роботи, ви щодня вимикаєте комп’ютер, приблизно це ж потрібно тілу і розуму.

Дослідження підтверджують, що хороший сон допомагає мозку позбутися від токсинів, які накопичуються протягом дня, ось чому 7-8 годин повноцінного відпочинку неймовірно важливі для психічного та фізичного здоров’я.

 

Ваше завдання – поступово довести щоденну тривалість сну до цього рівня.

На 30-40 хв більше відпочинку щодня – це ж просто, чи не так?

2. Думайте, що і як їсте

Для того, щоб зробити своє харчування осмисленим, потрібна практика. Особливо це відноситься до тих, хто звик влаштовувати перекус на бігу, паралельно набираючи відповідь на черговий лист і щохвилини відволікаючись на телефонні дзвінки.

Практика усвідомленого харчування допомагає зрозуміти, що ви їсте і яку користь це приносить вашому організму. Тоді на зміну простому втамуванню голоду приходять здорові відносини з їжею

Результати досліджень показують, що такий підхід до харчування суттєво покращує настрій, знижує рівень стресу, допомагає виробити корисні харчові звички і навіть позбавитися від зайвої ваги.

3. Зав’язуйте з кофеїном

Кофеїн – це стимулятор, що подразнює вашу і без того виснажену нервову систему. Коли ви стурбовані, напружені або взагалі на грані істерики, чергова чашка кави якщо і підбадьорить, то геть ненадовго.

Спробуйте інші, більш м’які способи підбадьоритися і зарядитися енергією: фізичні вправи або медитацію.

 

Якщо ранок без кави вам не в радість, переведіть ваші стосунки з цим напоєм в дещо іншу площину і зробіть їх максимально усвідомленими. Насолоджуйтесь ароматом і смакуйте напій, потягуючи його з улюбленої чашки

З таким підходом через деякий час може виявитися, що цей ритуал для вас набагато важливіший, ніж сама кава.

4. Почніть рухатися і не зупиняйтеся

Рух – це не лише потужний засіб для поліпшення настрою і зменшення стресу, а й доведений спосіб зберегти чудову пам’ять, та й взагалі розумові навички.

Протистояти наростаючій напрузі можна за допомогою фізичної активності: кожна хвилина, витрачена на йогу, пробіжку або катання на велосипеді, стає значним внеском у боротьбу зі стресом.

 

Навіть проста ранкова зарядка задає необхідний темп на весь день і допомагає сфокусуватися на важливих завданнях.

Чи варто говорити, що успішні люди вважають за краще тренуватися саме вранці? Почніть хоча б з 10 хв помірної фізичної активності на день і плавно збільшуйте її тривалість до рекомендованих 30 хв.

5. Найкращий відпочинок – це тиша

Без згадки медитацій не обходиться жодна стаття про зміну життя. Ну, а що поробиш, якщо це дійсно працює?)) Приблизно 80% візитів до лікарів так чи інакше пов’язані з наслідками стресу, уявляєте, яка жахлива трата часу і грошей? Ще більш вражаючим є те, що скоротити всі ці витрати ми можемо за допомогою… правильно, медитацій.

Ці практики допомагають впоратися зі стресом, зміцнити імунітет, налагодити сон і відчути себе по-справжньому щасливим

 

Всього 5 хв такого розслаблення зроблять день відчутно радіснішим.

Ще один бонус: люди, які регулярно медитують, раціонально мислять і відчувають менше занепокоєння, коли життя підкидає чергові сюрпризи.

6. Доглядайте за шкірою

Все просто: доглянута шкіра – щасливі ви. Зрозуміло, закріплення цієї звички нічим не відрізняється від інших, для неї теж потрібен час. Тут навіть не настільки важливе відоме правило 3-х тижнів – сталість, регулярність і розуміння того, навіщо ви це робите, набагато корисніше, ніж закреслення днів у календарі.

Горезвісний консилер приховає сліди втоми за 2 сек, але реальні зміни у стані шкіри завжди йдуть зсередини, повільно, але впевнено.

 

Вибирайте те, що не просто поліпшить колір обличчя, а й принесе реальну користь організму – чи то косметика, чи їжа. Просто повторюйте всі необхідні процедури вранці і ввечері – через деякий час ви помітите, що шкіра сяє здоров’ям і настрій вже не такий похмурий.

Так, це банально, але нічого кращого людство ще не придумало.

7. Наповнюйте душу, а не его

Тут все просто: робіть те, що вас радує. Не всі наші досягнення наповнюють душу радістю. Регулярні затримки на роботі для досягнення більшого результату можуть бути корисні, але в кінцевому підсумку це призводить лише до виснаження резервів вашого організму. А вони, нагадаємо, не безмежні…

Користі від такої поведінки менше, ніж від регулярного відпочинку і розслаблення.

Купіть, нарешті, взуття, яке давно хочете, побалуйте себе морозивом в обідню перерву, а на вихідних безперервно дивіться старі фільми, якщо саме це приносить вам радість

Ви робите це не тому, що це – черговий пункт у списку важливих справ. Просто це приносить радість. І крапка.

Цього вже має бути достатньо))

8. Довіряйте інтуїції

Сумнівної краси вираз «нутром чую» зовсім не метафора. Перед прийняттям важливих рішень прислухайтеся до своїх відчуттів: тіло часто підказує, що нам потрібно, ще до того, як ми це усвідомлюємо.

Візьміть перерву, якщо втомилися. Поїдьте куди-небудь, якщо душа просить змін. Словом, коли щось йде не так, насамперед запитаєте про причини у себе самого.

Якщо ви не людина-інтуїція, буде потрібен якийсь час, щоб навчитися прислухатися до внутрішнього голосу. Просто відверніться від усіх турбот, відпочиньте і чесно відповідайте, що зараз відчуваєте.

9. Порушуйте звичний порядок речей

Поставте собі завдання мінімум раз на тиждень пробувати щось абсолютно нове. Не обов’язково відразу братися за щось масштабне: просто йдіть на роботу іншою дорогою. Навіть така, здавалося б, дрібниця – це незвичайний досвід. Він допомагає відкрити розум для нових способів мислення і сприйняття, що, своєю чергою, зробить вас хоч трохи, але щасливішим.

10. Створіть собі комфортне оточення

Перший етап створення здорових в усіх сенсах відносин – відповідальний підхід до того, чим і ким ви наповнюєте своє життя. Так, перспектива перетворення взаємин, що отруюють ваше життя, на радісні і комфортні спершу може лякати, особливо якщо це стосується дружби, сім’ї, їжі, роботи або самого себе. Проте це важливо.

Проаналізуйте всі свої зв’язки і зверніть увагу, який внесок вони роблять у ваше життя і гарне самопочуття

Ті, хто відповідально ставиться до вибору оточення, часто виявляються більш впевненими у прийнятті рішень.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook