ON-LINE

У МОЗ України прокоментували ситуацію з радіоактивним молоком на Рівненщині

середа, 13 червня 2018
Ситуація набирає обертів
Фото ілюстративне

Раніше ми писали, що поліщуки на ринках області продають радіоактивне молоко.

Ось що про цю ситуацію Укрінформу розповів лікар з радіаційної гігієни Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України Андрій Білоник:

Такі дослідження проводять постійно і перевищення знаходять кожного року в одних й тих самих продуктах. Найперше це, звичайно, продукти лісового господарства - чорниця і гриби, а також молоко. Ані в м’ясі, ані в картоплі, ані в зерні ніяких перевищень вже давно не виявляється. Це відбувається з року в рік в одних і тих самих населених пунктах, які відносяться до Чорнобильської зони.

Водночас він наголосив, що в Україні діють значно жорсткіші, ніж в країнах ЄС, вимоги до допустимої концентрації радіоактивних речовин в продуктах:

Є річ, про яку ніхто не говорить. Це допустимі рівні забрудненості радіонуклідами по молоку, які є в Україні - 100 Бк/кг. Це досить жорсткі норми, в той же час в ЄС допускають і 370 Бк/кг, і навіть вище. І велику кількість молока, яке в Україні визнають активним, не вживають. Але у країни ЄС таке молоко можуть ввозити - Австрія закуповує, Польща та Прибалтика закуповують наше молоко і переробляють на йогурти. За європейськими нормами такий рівень допустимий, а за нашими – ні.

Нагадаємо, раніше голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа заявив, що навіть у найгірших пробах молока в найбільш уражених радіацією населених пунктах України вміст радіонуклідів вдвічі менший за допустимі норми в ЄС.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Згубився джек рассел тер'єр

    16 жовтня в районі села Бармаки згубилося цуценя породи джек рассел тер’єр з...
  • Загублено гаманець із документами

    В неділю, 14 жовтня, з 19.00 до 20.00 загублено гаманець із картками та посвідченням водія на...
  • Згубився пес

    В неділю, 14 жовтня, біля козацького табору «Гайдамаки» що на вул. Млинівській,...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного