ЗНО у 2023 неможливо провести у звичному форматі

На заваді стоять складна логістика та брак коштів

Україна не планує відмовлятися від ЗНО, але забезпечити його проведення у 2023 році у звичному форматі – неможливо.

Ніхто від ЗНО не відмовляється, але зараз провести його в традиційному форматі неможливо передусім з питань безпеки. Залишаються проблеми з логістикою. Практично неможливо надіслати пакети з паперовими завданнями спеціальною поштою в усі куточки України й за кордон, а потім повернути бланки завдань таким самим чином, – каже генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров.

Крім того, проведення масового тестування вимагає й чималих коштів.

І, нарешті, фінанси. Бюджетне фінансування передбачене, але вже у 2022 році міністерству доводилося залучати додаткові кошти для окремих ланцюжків технологічного процесу зовнішнього оцінювання. Наша задача – організувати все так, щоб максимально наблизити НМТ до ЗНО, – кажуть у міністерстві освіти.

Нагадаємо, бюджет на освіту на 2023 передбачили менший, ніж у попередні роки. Хоча заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев запевняв, що у бюджеті на наступний рік заплановано 215 млн гривень на проведення ЗНО.

Це достатній ресурс, який гарантує і виплату заробітної плати вчителям, і проведення Зовнішнього незалежного оцінювання (сподіваюся, воно буде).

 

Ми навіть в умовах невизначеності намагалися спрацювати на випередження, щоб потім не було звинувачень у тому, що Мінфін, мовляв, «не запланував кошти на ЗНО», тому його й не проводитимемо, – каже Єрмоличев.

Нагадаємо, у 2021 році на проведення ЗНО було виділено 461 млн гривень, тобто вдвічі більше.

Джерело: освіта.ua  Українська правда

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень