Зможуть вибивати двері: нова служба в Україні шукатиме ухилянтів 

В Україні невдовзі може з'явитися військова поліція 

Верховна Рада у першому читання прийняла закон про військову поліцію. І хоча ініціатори законопроєкту запевняють, що структура буде опікуватися виключно діяльністю військових, у соцмережах повідомляють, що спектр їх діяльності буде дещо ширшим, пише ТСН.

У  п. 4 статті 5 цього законопроєкту йдеться, що військова поліція забезпечує порядок і серед військовозобов'язаних під час проходження ними зборів, «а також на вулицях і в громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах)».

Нагадаємо, що військовозобов'язаними є всі чоловіки віком  від 18 до 60 років.

Військовозобов'язані — це і саме цивільні особи віком від 18 до 60 років. Військовослужбовці — це особи, які зараховані до штату частини. Якщо ми говоримо про те, що повноваження військової поліції будуть розповсюджуватися на військовозобов'язаних, то, відповідно, йде вже чітка градація — сюди будуть відноситись так звані ухилянти. Бо вони є військовозобов'язаними, але ще не є військовослужбовцями, — пояснює адвокатка Катерина Аніщенко.

 Резервісти — це ті військовозобов'язані особи, які звільнились з лав ЗСУ, стали в резерв. На них, відповідно, будуть розповсюджуватись вимоги закону про мобілізацію як на військовозобов'язаних.

Відповідно, військова поліція на них буде мати вплив, - каже фахівчиня. 

Навіть у кулуарах Верховної Ради визнають, що положення законопроєкту, де йдеться  про право військової поліції проникати до житла порушників військового законодавства у невідкладних випадках є доволі спірним.

Тобто фактично військова поліція зможе сама вирішувати  чи є випадок невідкладним.

Юристка навела приклад:

Військовозобов'язаний, який ухиляється від мобілізації, відносно, якого, припустимо, відкрито кримінальне провадження. Військовій поліції стає відомо, що ця особа переховується за вказаною адресою. Або, наприклад, військовозобов'язаний, який був направлений до навчального центру і втік звідти, тобто не є військовослужбовцем і перебуває вдома. В разі ухвалення цього закону військова поліція перевіряє факт відкриття кримінального провадження відносно вказаної особи і, відповідно, має право відчинити двері, повідомивши орган дізнання, де відкрито кримінальне провадження.

На думку правників, у період дії воєнного стану слід бути готовим, що в країні можуть приймати дуже й дуже не приємні рішення. 

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень