Зміни для водіїв: В Україні з’являться нові автомобільні номери

МВС затвердило зміни

В Україні затвердили зміни до вимог для державних номерних знаків транспортних засобів. Тепер за рішенням Міністерства внутрішніх справ українські водії отримають нові автомобільні номери. Відповідний наказ вже опубліковано на сайті профільного відомства.

Зміни стосуватимуться номерних знаків автівок, які оформлятимуть онлайн та через додаток Дія.

Тепер замість перших двох літер, які позначають регіон, використовуватимуть такі позначення:

  • «ED», «DC» – отримають транспортні засоби, якщо вони були оформлені із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС.
  • «DI», «PD» — якщо оформлення було зроблено через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема із використанням мобільного додатка порталу Дія.

Зауважимо, з 2020 року власники електрокарів за бажанням додавали у номери літери латинського алфавіту Z і V та цифри зеленого кольору. Таким чином вони засвідчували повну екологічність автівки.

Це давало їм можливість користуватись пільгами:

  • безкоштовною стоянкою на місцях зарядки електромобілів,
  • в’їзд в екологічно чисті райони,
  • рух смугами громадського транспорту.

Проте від початку повномасштабного вторгнення ці літери стали символом рашистів, які такими буквами позначали свою ворожу техніку. Тож тепер у номерах власників електрокарів цих літер не буде, аби уникнути випадків пошкоджень цих автомобілів сторонніми особами, зауважують у МВС.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень