Збувається найгірший прогноз: українців попередили про курс долара
Експерт розповів деталі
До кінця 2025 року в Україні середній курс долара, найімовірніше, буде таким, яким його заклали у підрахунках держбюджету – приблизно 45 грн за «зелений». Проте середній рівень на початок року - трохи вищий за 42 грн/дол., до кінця року може досягати 47 грн за долар.
Втім, навіть за такого курсу скуповувати валюту для збереження заощаджень буде невигідно.
Про це заявив директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пєндзін.
- Який курс у нас з вами буде на кінець року? Ймовірно, він відповідатиме цифрам макроекономічного прогнозу, які закладені до держбюджету. Середньорічний курс, закладений до бюджету, – 45 грн.
Тобто якщо ми з вами пам'ятаємо арифметику початкової школи, то середньорічний курс означає, що починати рік ми на курсі 42+, а закінчувати – на курсі 47,5 умовно, під 48 – щоби вийти на середньорічний 45+, – підрахував економіст.
При цьому він не рекомендує українцям масово «запасатися» іноземною валютою як інструмент для збереження та збільшення заощаджень. Справа в тому, що гривневі інвестиції все одно залишаються вигіднішими.
- Рахуйте рівень прибутковості... Якщо ми приблизно уявляємо, що після 42+ курс буде 47+, це менше, ніж ті 15%, які держава дає за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП)...
Уявіть, я сьогодні вкладаю в ОВДП , за рік я отримую на 15% більше. Я беру умовний майбутній курс 47,5 грн/дол. наприклад, 42,8 грн/дол. І ось я сьогодні маю 1 гривню в ОВДП та 1 гривню в доларі. Через рік гривня в доларі коштуватиме 47,5, а гривня в ОВДП дасть мені 15% доходу.
Чи залишати у гривні з огляду на те, що вона зросте на 15%? Чи залишати в доларі з огляду на те, що він зросте на 12%? Виходячи з цього і слід ухвалювати рішення, що краще, – пояснив Пензін.
Він також звернув увагу українців на те, що вартість долара є лише припущенням. Втім, як і фінальна дохідність ОВДП.
- І те, й інше – це припущення... Вважаємо, що все буде плюс-мінус так, як зараз, з тими ж невдачами, проблемами, тоді ця стратегія вам покаже прибутковість.
Будь-який «чорний лебідь» (несподіваний фактор впливу, що не прогнозується) на ринки. – ред.) може все дуже сильно поміняти, – попередив економіст.
Джерело: Знай.юа
Радіо Трек: НОВИНИ