Зареєструвати авто в Україні з 1 січня стало ще дорожче

Змінилися розміри ставок обов’язкового державного збору

З 1 січня 2022 року в Україні змінилися розміри ставок збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів.

Згідно з п. 7 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»

при набутті права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами МВС (крім випадків забезпечення легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до закону), підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст. 4 вищевказаного Закону розмір такого збору встановлюються в таких розмірах:

  • 3% – якщо вартість об’єкту оподаткування не перевищує 409 365 грн (165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року); 
  • 4% – якщо  вартість об’єкту оподаткування становить більш як 409 365 грн, але не перевищує або дорівнює 719 490 грн (перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб);
  • 5% – якщо  вартість об’єкту оподаткування становить понад 719 490 грн (перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

Податок сплачується на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легковика в територіальних сервісних центрах МВС.

Отримати додаткову інформацію та консультацію можна за номером (044) 290 19 88 або в повідомленнях на офіційній фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС.

Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 2393 грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень