Занурення в ополонку не змиває гріхи: у ПЦУ розвіяли відомий міф
Купатися в крижаній воді не обов'язково
Завтра, 19 січня, в Україні відзначатимуть Водохреща.
За традицією віряни ідуть до церкви, освячують воду, купаються в освяченій ополонці та вірять, що під час купання змиють свої гріхи.
Однак церква пояснює, що традиція купання в ополонці на Водохреща немає нічого спільного зі «змиванням» гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення.
Жодного церковного припису в Українській Церкві для звершення занурення у зимову воду немає і ніколи не було, – йдеться у повідомленні на сторінці Православної церкви України у Facebook.
Згідно з повідомленням священники освячують відкриті водойми не для того, щоб у ній купатися, а саму воду освячують зовсім не «іони срібла» хреста. І якщо під час звершення водосвяття використовують хрест дерев’яний, то вода все одно буде освяченою.
У Євангелії йдеться, що, занурившись у води Йордану, Спаситель освятив їх та благословив для нас Таїнство Хрещення як необхідну умову для порятунку. Спаситель зійшов у води Йордану не для очищення від особистого гріха, бо Він був безгрішним, а для того, щоби взяти на Себе гріхи людства і дарувати нам через Хрещення можливість оновитися, спастися, – зауважили в ПЦУ.
Представники церкви нагадують, що у цю пору року вода в річці Йордан сягає 12-16 градусів тепла, вона не є крижаною і не провокує стрес для організму.
Купатися в ополонці не підготовленим для цього людям – це ризикувати своїм здоров’ям і життям, а значить – нехтувати даром Божим.
А щодо «змивання» гріхів, то нагадаємо: занурення в ополонку не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися з допомогою Божою і через Таїнства Церкви, – пояснили в ПЦУ.
Радіо Трек: НОВИНИ