Замість сну людина обирає навчання

Виявляється, серед усіх приматів людина спить найменше

Вчені спростували міф про те, що людина - це лінива і сонна істота: виявляється, люди витрачають на сон менше часу, ніж всі інші примати. Короткий і більш інтенсивний сон допоміг нашим предкам концентрувати більше часу на спілкуванні і навчанні, а також дозволив мозку краще засвоювати нові вміння. Про відкриття повідомляється в журналі Evolutionary Anthropology.

Антропологи з Університету Дьюка з'ясували, що люди в середньому сплять 7 годин на добу - незалежно від країни і рівня розвитку цивілізації. Інші примати сплять як мінімум удвічі довше, деякі - до 17 годин на день.

Крім того, у людей швидкий сон (фаза, що характеризується підвищеною активністю головного мозку, а також сновидіннями) займає до 25 відсотків всього часу сну. У інших приматів цей показник не перевищує 5 відсотків - в інший час вони просто дрімають. Тобто, люди отримали можливість довше не спати і вести активний спосіб життя завдяки тому, що більше часу приділяють «інтенсивному» сну.

Антропологи припустили, що переходу до більш ефективного сну сприяли три фактори: підвищений ризик нападу хижаків на відкритих просторах саванни (на відміну від дерев, де жили інші мавпи), жорсткість конфліктів всередині групи і, нарешті, переваги від більш тривалого спілкування з іншими особинами. Як і зараз, можливості піти в цікаве місце і зустрітися з новини людьми достатньо, щоб людина пожертвувала частиною свого сну.

 

Теги: сонлюдина

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень