Захопив морське судно та вимагав викуп: в Україні затримали першого в історії пірата (ФОТО)

Чоловіку повідомили про підозру

Мешканця Миколаївщини, який захопив судно в Індійському океані та вимагав викуп за його звільнення, затримали в Україні.

Це перший в історії випадок, коли українцю повідомили про підозру у піратстві, повідомляє пресслужба СБУ.

Чоловік влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у $500 тис. Щодо цього з менеджером компанії судновласника 4 дні тривали перемовини. Представникам судноплавної компанії вдалося вмовили пірата здати зброю та розблокувати човен за $6 тис.

 

Однак коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав $100 тис. – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.

Компанія відмовилася виплачувати викуп. Тож зловмисник почав викидати зброю, але його зупинили. 

Оскільки події відбувалися у відкритому морі, чоловіка неможливо було притягнути до відповідальності. Оскільки на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави. Пірата вдалося затримати уже в Україні. З часу приїзду на Батьківщину він декілька разів міняв паспорти та місця проживання, але його знайшли.

Чоловіку повідомили про підозру та розв'язують питання про обрання запобіжного заходу.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень