Загиблому солдату з Рівненщини просять присвоїти звання Героя України (6 ФОТО/ВІДЕО)

Кіборг

Це болісна і зворушлива історія. Про справжнього Героя і справжнього Сина України.

Навіть, якщо йому не дадуть звання, Петро – молодий 22-літній хлопець – завжди залишиться прикладом для всіх нас. Навіть тих, хто його знав.

Прикладом справжнього і непідробного Патріотизму.

Подаємо нижче сьогоднішній матеріал про нього від волинського видання Вісник +К

«Вісник+К» писав про Петра Полицяка з Борбина. Молодий хлопець, якого вдома чекали батьки, наречена, сестри, загинув у Донецькому аеропорту. До війська він пішов свідомо, хоч міг відсидітися на заробітках у столиці.

Нещодавно Дубенська районна рада ухвалила звернення до Рівненської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України та президента України щодо присвоєння звання Героя України старшому солдату Петру Полицяку (посмертно).

Рік тому з таким самим клопотанням зверталися депутати Млинівської районної ради. У нагородному листі описано недовгий, але героїчний бойовий шлях бійця.

 

Він брав участь у антитерористичній операції з 11 листопада 2014 року. 6-січня 2015-го разом зі своїм підрозділом потрапив у Донецький аеропорт.


Був призначений старшим зміни на першій лінії оборони від старого терміналу посту «Ромео».

"Йому просто з військомату подзвонили. Він міг не йти. Йму б нічого не було. Батько просив: "Давай відкупимо тебе", авін каже - Ні" (Мама про Сина -- з відео нижче)

Увечері 9 січня 2015 року добровільно зголосився без зброї, у складних погодних умовах разом зі своїм командиром взводу Іваном Кам’янчиним винести важкопораненого старшого солдата Ігоря Римара за межі аеропорту.

Виявляючи виняткову сміливість та героїзм, під щільним артилерійським та стрілецьким вогнем ворога не один раз виносив поранених побратимів до транспорту евакуації.  

15 січня 2015 року старший солдат Петро Полицяк у складі штурмової групи з восьми осіб брав участь в атаці на ворога.


16 січня хлопець з Борбина з кулеметом пораненого товариша прикривав побратимів і відбивав атаки ворога на командний пункт. 18 січня 2015 року допомагав евакуйовувати поранених, у тому числі – командира роти та командира взводу.

"Він ліг отак на підлогу і каже: "Як я не хочу їхати туди", -- зі спогалів сестри на відео нижче

Сам же після поранення в ліву руку відмовився від евакуації на останньому транспортері, який вивозив начальника штабу Гуріна.

Петро Полицяк залишився в. о. командира першого взводу і до останніх хвилин свого життя з 56 побратимами виконував бойове завдання.

20 січня 2015 року, тримаючи оборону на першому посту Донецького аеропорту, загинув під завалами плит після другого підриву, вчиненого проросійськими терористами. 

Дуже хотілося б, аби цього разу звернення районної ради вже великого і об’єднаного Дубенського району нарешті задовольнили у вищих державних інстанціях України.

Віримо, що президент України проаналізує і зважить кожен крок простого хлопця з Борбина у безсмертя і ухвалить рішення, на яке з надією чекають десятки тисяч співвітчизників.

Автор: Максим СМАЛЬКО

Натисніть плей для перегляду короткого відео

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень